AKUSTİK DALGA TERAPİSİ ( AWT )

Akustik dalga terapisi ile selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama sağlanmaktadır. Son dönemde selülit tedavisinde tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Bağ dokularını ve yağ dokularını hedef alarak çalışmaktadır. Derinin alt tabakasında şok dalgaları oluşturarak, bağ dokusu septalarının, deri ile bağını kopararak, derinin serbest hale gelmesini sağlar. Yağ tabakaları, bağ dokudan ayrıldıktan sonra kendi içerisinde çözülmeye geçer. Böylece yağ tabakasından arındırılan bölge, toparlanmış ve düzgün bir görünüm kazanır.

Uygulamada deri altındaki yağlar birden bire alınmadığı için deride sarkma meydana gelmemektedir.

AKUSTİK DALGA TERAPİSİ NASIL UYGULANIR?

Akustik Dalga Terapisi, uygulama yapılacak bölgeye soğuk jel uygulandıktan sonra özel bir cihaz ile masaj yaparak uygulanmaktadır. Yağların toparlandığı bölgenin yoğunluğuna göre hızlı ya da yavaş uygulanmaktadır. Uygulama yapan kişinin muhakkak uzman olması gerekmektedir. Zira yağ dokusunun yoğunluğuna göre yapılacak olan bu işlemde gelişigüzel yapılacak olan uygulama ile başarı elde edilmesi mümkün değildir. Detaylı bilgi için medica estetik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

AKUSTİK DALGA TERAPİSİ HANGİ BÖLGELER İÇİN UYGULANABİLİR?

Herhangi bir sınırlandırma bulunmamakla birlikte, yağ dokularının kümelendiği bütün bölgeler için uygulanabilmektedir.

AKUSTİK DALGA TERAPİSİ ACI VEREN BİR UYGULAMA MIDIR?

Uygulama esnasında çok az miktarda acı hissedebilirsiniz. Hissedilen acı, uygulama yapılan bölgedeki yağ oranına bağlıdır. Acı hissetme durumu, kişinin acı eşiğine göre değişiklik göstermekle birlikle, dayanılmaz ya da çok can yakıcı bir acı hissedilmemektedir.

SONUÇLAR NE ZAMAN GÖRÜLÜR VE KALICI MIDIR?

Akustik Dalga Terapisi uygulamasında uzman tarafından seans sayısı belirlenmekle birlikte işlem başlatılmaktadır. Bütün seanslar tamamlandıktan sonra sonucu net biçimde görülmektedir. Sonucun sürekli olması adına kilonun korunması gerekmektedir.

AKUSTİK DALGA TERAPİSİ İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE SELÜLİT TEDAVİSİ FİYATLARI NEDİR?

Akustik dalga terapisi ile bölgesel incelme ve selülit tedavisi fiyatları, uygulama seans sayısına göre belirlenmektedir. Uygulama talebinizi netleştirmek ve gerekli seansı belirleyebilmek adına öncelikli olarak uzman kontrolleri gerekmektedir. Kontroller ve randevu için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

AKUSTİK DALGA TERAPİSİ HANGİ DURUMLARDA UYGULANMAZ?

  • Hamile ve emzirenler,
  • İleri derecede karaciğer ve böbrek yetersizliği olanlar,
  • İleri derecede kalp damar rahatsızlığı olanlar,
  • Uygulama yapılacak olan bölgede iltihaplı yarası olanlar,
  • Kanama bozukluğu olanlar,
  • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar,
  • Bacaktaki varis için daha önce cerrahi müdahale alanlar.

AWT TEDAVİ SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  • Düzenli olarak günlük en az 20 dakika yürüyüş yapılmalıdır.
  • Uygulama yapılan günler 4 litre, uygulama arasındaki günler 3 litre su tüketilmelidir.
  • Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Kullanılan ilaçlar varsa uygulama öncesinde uzmana belirtilerek, uzman tarafından uygun görülmesi halinde tedaviye geçilecektir.
WhatsApp chat