Akustik Ses Dalga Terapisi (AWT) Tedavisi Nedir?

Akustik ses dalgaları 80’ den beri böbrek taşlarının kırılmasında ve 90 ‘dan beriyse tendon ve kas rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Akustik dalga tedavisi (AWT); akustik ses dalgalarının şiddeti ayarlanarak vücudun çeşitli bölgelerine verilmesi ile karakterize, selülit ve bölgesel incelmede kullanılan modern ve etkili bir uygulamadır.

Akustik Ses Dalgaları Zararlı mı?

Modern selülit tedavisinde ve bölgesel incelme için kullanılan akustik ses dalgaları, sorunlu bölgeler üzerinde uygulanmaktadır. Bu dalgalar geniş bir alana yayılır, tedavi edici ve uyarıcı etkilerini birkaç seans sonrasında cilt yüzeyinde göstermeye başlar. Tıbbi uygulamalarda kullanılan şok dalgaları ultrason dalgalarına benzer özellikte olup dokuya zarar vermeden belirli bir hızda enerji aktarmaktadır. Oysa ultrason dalgaları, yüksek ısı oluşmasına ve dokuda tahribat oluşmasına neden olmaktadır.

Akustik Ses Dalga Terapisi (AWT) Herkese Uygulanır mı?

“Akustik Dalga Terapisi” her yaşta hastaya uygulanabilir.

Ancak:

 • Ciddi karaciğer ve börek yetersizliği,
 • Hamilelik ve emzirme dönemi,
 • Tedavi edilecek alanda iltihap,
 • Kan sulandırıcı ilaç almak kullanılması,
 • Bacakta flebit ya da derin toplar damar trombozu,
 • Kanama bozuklukları,
 • İleri düzey şeker hastalığı,
 • Kontrolsüz şeker hastalığı,
 • Bacaklarda venöz cerrahi müdahale,
 • Kalp rahatsızlığı,
 • Yeri tam olarak tespit edilemeyen ağrılı bölge,
 • Ciddi kalp damar hastalıkları,
 • Arteryel hipertansiyon… gibi durumlarda uygulanmamaktadır.

AWT Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ortalama her bir selülit tedavi seansı yaklaşık 30-60 dakika sürer.

AWT Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak uygulama yapılacak bölgeye sürtünmeyi azaltmak amacıyla olan özel bir jel sürülür. Cihazın uygulama yapılacak bölgeye uygun başlığı kullanılarak, şiddeti ayarlanmış akustik ses dalgaları vücudun gerekli bölgelerine uygulanır.

AWT Tedavisi Kaç Seansta Sonuç Verir?

AWT tedavisi uygulanacak seans sayısı sabit değildir. Yapılacak bölgeye, bölgedeki yağ oranına, bölgedeki tonus kaybına göre AWT tedavisi seans sayısı değişkenlik göstermektedir. Selülitin derecesine göre 3-4 gün aralıklarla uygulanarak 8-12 seansta başarılı sonuçlar alınacaktır.

AWT Uygulaması Ağrılı mıdır?

AWT uygulaması ağrılı değildir. Uygulama sırasında sadece orta şiddette bir basınç ve titreşim hissedilir. Uygulama sonrasında da herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmaz.

AWT Tedavi Süreci Nasıl Geçirilmeli?

AWT tedavisi süresince hafif egzersiz yapmak, düşük yağlı bir beslenme programı uygulamak ve gerektiğinde bir diyet uzmanından yardım almak, en önemlisi de toksik maddelerin ve atıkların vücuttan kolay uzaklaştırılması için günde ortalama 2,5 – 3 litre su içmek ve gerekirse detoks suları ve besinlerinden destek almak gerekebilir. Tedavi süresince alkol kullanılmaması önerilir.

AWT Tedavisinin Etkileri Nelerdir?

Akustik ses dalga terapisi selülit ve bölgesel incelmenin yanı sıra lenf sistemini de harekete geçirir. Cildi canlandırır ve yumuşamasını sağlar. Deri altındaki yağ hücrelerinin küçülmesi ve kolojen miktarının artması sonucu cildin sıkılaşmasını sağlar. Yağ depolarının mobilizasyonu ile yüzeysel yağ hücrelerinin azalması sonucu da selülitli (portakal kabuğu görünümlü) bölgelerde düzelme ve sorunlu bölgelerde gözle görülür incelme sağlanmış olur.

AWT Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılabilir?

AWT; karın, kol, bacak, basen ve sırt gibi lokal yağlanmanın görüldüğü tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir.

Özellikle boyun altı- gıdı bölgesindeki sorunlarda çok etkilidir. Bu bölgede yağlanmayı azaltırken, sarkmayı da belirgin bir şekilde gidererek cildin sıkılaşmasına destek olur. Popo, kalça, bacak, kollar ve selülit oluşumunun görülebildiği diğer tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

Medica Estetik ile AWT Uygulaması Fiyatları

Medica Estetik, sağlığınızı her şeyin önünde tutarak hizmet veren, uzman ekibiyle sizlere en iyi hizmeti sağlamaya çalışan bölgesel zayıflama ve güzellik merkezidir. Medica Estetik ile AWT Uygulaması ve fiyatları hakkında bilgi almak için bize +90 505 997 22 99 numaramızdan ve info@medicaestetik.com mail adresimizden ulaşabilir; İstanbul Bakırköy’de bulunan şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat