AWT – Akustik Dalga Tedavisi 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

AWT yani akustik dalga tedavisi FDA onaylı yöntem şimdiye kadar bilinen kozmetik ve klinik uygulamalardan farklı olup AWT acısız, iğnesiz, ameliyatsız kalıcı çözüm sunuyor. Hollywood yıldızlarından mankenlere, dünya sosyetesinden Madonna’ya selülitlerinden kurtulmak isteyen herkes AWT yaptırıyor. Madonna’nın “Formumu AWT’ye borçluyum. Cihazı evimede aldım demesiyle AWT tüm dünyaca popüler oldu.Dünyada ünlü şarkıcı Madonna’nın kullanması ile dikkat çeken ve popülerliği hızla artan AWT tedavisi; etkili sonuçları sayesinde son günlerde hızla yükselen bir trendle selülit ve bölgesel zayıflama tedavisinde zirveye yerleşti.

Akustik Dalga Terapisi’nde hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor, enjeksiyon ya da lazer uygulaması yapılmıyor; minik, güçlü ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Aslında Akustik Dalga Terapisi denilen sistem, böbrek taşını kırmak için kullanılan sistemle tamamen aynı olup sadece başlık değişikliğiyle selülit tedavisinde denenmiş ve etkili olduğu Almanya’daki klinik çalışmalarla ispatlanmıştır. Akustik basınç dalgaları deriden verilerek selülit oluşumuna sebep olan bileşenlere direkt etki ediyor.

AWT  6-10 cm derinliğe kadar güçlü mekanik enerji dalgaları ile tam kat doku aktivasyonu sağlıyor. AWT’deki şok dalgaları sayesinde,

  • Cilt; elastikiyeti artar ve sıkılaşır.
  • Fibroz bantlar; çözülerek cildi bırakır ve selülit giderilir.
  • Yağ hücrelerinde hücre zarı geçirgenliği artarak yağ dokuda volüm kaybı oluşur.
  • Kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım güçlenerek düzenlenir.
  • Kaslarda biyomekanik stimülasyon ve pasif egzersiz ile kas kondüsyonu artar, kalori harcanır.
  • Doku enzim aktiviteleri ile lokal ve genel lipoliz etkisi oluşturur.
  • Metabolizma hızını artırarak kilo vermeye yardımcı olur.

Akustik dalgalar vücuttaki enerji noktalarını ve sempatik zincirleri güçlü ve yüksek frekanslı mekanik enerji ile uyararak genel metabolizma hızını maksimum düzeye çıkarır. Bu sayede diyet yapan hastalarda karşılaşılan metabolizmanın yavaşlaması sonucu kilo vermenin durması sorunu, diyet programı, AWT ile kombine edildiğinde ortadan kalkar.

AWT’de karın bölgesinde yapılan uygulama ile kronik kabızlık hastalarında kabızlığın düzelmesi de metabolizmanın ve bağırsak peristaltizminin şok dalgalarıyla arttığının bir ispatıdır.

WhatsApp chat