Şok Dalga Fiziği – Güzelliğin Ardındaki Sır 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Akustik dalgalar, ortam basıncına göre çok daha yüksek basınç amplitüdleri ile karakterize olan ses dalgalarıdır. Tıbbi uygulamalar için kullanılan ses dalgaları ekstrakorporeal olarak oluşturulur ve cilde zarar vermeden vücuda tatbik edilir. Böbrek taşı tedavisinde (»ESWL«) elde edilen olağanüstü başarı sayesinde, akustik dalgaların kullanım alanları genişletilerek ortopedi, fizik tedavi ve spor hekimliğinde omuz kalsifikasyonlarının tedavisi, insertional tendinit (»ESWT«) ve triger noktalarının (tetik noktaları) tedavisi gibi diğer tedavileri de başarıyla yapmaktadır. Akustik dalgalar acou-sto-optik kanunlarına göre yayılır.

Yoğunluk ya da ses hızı gibi akustik özelliklerindeki herhangi bir değişiklik, dokular arasında (deri, yağ hücreleri veya kas) empedans atlamasına sebep olur ve enerji açığa çıkar. Bu da lenf damarlarının kasılarak lenfatik dolaşımın hızlanması ve hücre zarlarının geçirgenliğinin artması gibi bazı biyomekanik etkiler oluşturur. Ayrıca akustik dalgaların hücre rejenerasyonu, yeni kollagen oluşumu ve kan dolaşımını iyileştiren neovaskülarizasyon etkileri bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır.

AWT Bonusuyla Bölgesel Zayıflamayı Deneyin 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat