Akustik Dalga Terapisi AWT 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

AWT yani Türkçe açılımıyla Akustik Dalga Terapisi, cildi pürüzsüzleştirmek ve sıkılaştırmak için uygulanan bir selülit tedavisidir. Selülit görülen bağ dokularını titreşim yoluyla uyaran bir dizi “akustik darbe” seansından ibarettir. Akustik Dalga Terapisinde şok dalgaları yeni bağ dokusunun oluşumunu teşvik eder.

AWT Tedavisi

Günümüzde selülit neredeyse her kadının problemidir. Dolayısıyla selülit tedavisi ve yöntemleri önem kazanmaktadır ve selülit tedavisi için birçok yöntem sunulmaktadır. Ancak bunların birçoğu başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. AWT bu yöntemler arasında başarı oranı oldukça güvenilir düzeyde olan bir uygulama yöntemidir.

AWT kişi uzanma pozisyonundayken uygulanır. AWT uygulama aleti ile tedavi edilecek bölgeye uygulama yapılır. Uygulama yapılan bölgeye özel bir yağ sürülür. AWT ilk aşamada düzlemsel dalgalar denilen yağ hücre zarlarının geçirgenliğini (C-aktörü) arttırır. Daha sonra, radyal dalgalar yani D-aktörü hücrelerdeki yağa basınç uygulayarak hücreden dışarı çıkmasını sağlar ve kan dolaşımını yoğun şekilde uyarmaya yarar. Bu uygulama ile dokunun metabolizması aktive edilir. Sonuç olarak, cilt sıkılığını yeniden kazanır ve ciltteki tümsekler azalır.

Nasıl Uygulanır?

AWT özel bir aletle yüksek frekanslarda salınan iki çeşit yüksek enerjili akustik dalganın vücuda verilmesi ile yapılır. Verilen bu dalgalar ile metabolik işlemler teşvik edilir ve perfüzyon arttırılır. Bu etkileşimler sayesinde de AWT gevşek cildi sıkılaştırmayı sağlar. AWT’nin bireysel hücre ve doku tipleri üzerinde çeşitli etkileri vardır. Kan dolaşımı ve damarların sağlığını korumasına ve hücrelerin artmasına katkı sağlayabilir.

Akustik Dalga Terapisi Yararları

  1. Selülitlerde 4-6 seans uygulaması sonucunda belirgin düzelme görülür. Kalıcı sonuçlar elde edebilmek için belirli aralıklarla 10 seans önerilmektedir.
  2. AWT acısız bir tedavi olduğu için tercih sebebidir.
  3. Kişinin uygulama sırasında uzun süre boyunca hareketsiz kalmasını gerektirecek bir durum söz konu su değildir.
  4. Cildin sıkılaşmasını sağlar.
  5. Diyeti, mezoterapiyi veya enjeksiyon lipolizini desteklemek için deri altı yağının azaltılmasına yardımcı olur.
  6. Yara izlerini ve çatlakları azaltmaya yardımcı olur.
  7. Tedavi sonrasında özel bir önlem almaya gerek kalmaz.

AWT İle Sizde Hayalinizde ki Vücuda Ulaşabilirsiniz! 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat