AWT Nedir?

AWT’nin açılımı Akustik Dalga Terapisi anlamına gelmektedir. Özel bir cihaz tarafından üretilen akustik ses dalgaları ile yapılan uygulamada cilt, cilt altı yağ dokusu, bağ dokusu, dolaşım sistemi, kaslar ve metabolik sistemi düzenleyen tam kat doku aktivasyon terapisi sağlanmaktadır. Son derece güvenli ve etkili bir uygulama olduğu klinik testlerle belirtilmiştir.

AWT uygulaması nasıl etki eder?

AWT’nin etkisi titreşim darbeleri esasına dayanır. Hücre hasarı yapmaksızın üst üste atış yapabilir ve derin doku katmanlarına ulaşabilir. Yarattığı titreşim esasına dayalı şok sayesinde, direkt olarak hedeflenen dirençli yağ dokuda parçalanma sağlayabilmektedir.
AWT hem bağ dokusunda hem de yağların oluşturduğu çıkıntılar üzerinde şok dalgaları oluşturarak, deriyi serbestleştirir ve daha düzgün görünümlü bir cilt elde edilmesini sağlar.

Aynı zamanda kolajen ve elastin liflerinin oluşturduğu ağ desteklendiğinden uygulama sonrasında oldukça belirgin bir sıkılaşma da elde edilir.

AWT’nin dokulardaki kan dolaşımını düzenleyip beslenmesini arttırması sayesinde daha aktif bir bağ dokusu elde edildiği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda akustik dalgalar lenf damarlarının düz kaslarını uyarmak suretiyle, lenfatik drenajı arttırmakta ve hem serbest kalan yağ damlacıklarını hem de ödemi dokudan uzaklaştırmaktadır.

AWT cihazının ürettiği şok dalgaları adale üzerinde pasif egzersiz benzeri bir etki yaratarak hem enerji yakılmasına, hem de kas kondisyonu sağlanmasına yardımcı olur.

Şok dalgalarının vücuttaki enerji noktalarını ve sempatik sistemi yüksek frekanslı mekanik enerjiyle uyararak genel metabolizma hızını maksimum düzeye çıkardığı görülmüştür. Bu durum sayesinde, diyet yapan kişilerde görülebilen metabolizmanın yavaşlaması sonucu kilo vermenin yavaşlaması sorunu da bu uygulamayla birlikte ortadan kalkmaktadır.

Kullanım alanları

AWT uygulaması özellikle basen, bacak, karın, sırt, kollar ve gıdı bölgesinde sıklıkla kullanılır. Yüzdeki mimik izlerinin giderilmesinde de etkilidir. Kullanım alanları aşağıdaki gibidir.

  • Bölgesel incelme sağlamak
  • Selülit 
  • Bölgesel sıkılaştırma sağlamak
  • Liposuction sonrası bölgede oluşabilen düzensiz görünümü düzeltilmek
  • Gıdı veya kol sarkmasını gidermek
  • Ciltte sıkılaşma sağlamak

AWT uygulaması özellikle hangi bölgelere yapılır?

  • AWT ile bölgesel incelme uygulaması, karın, kol, bacak, basen ve sırt gibi lokal yağlanmanın görüldüğü tüm vücut bölgelerinde uygulanır.
  • Özellikle boyun altı- gıdı bölgesindeki sorunlarda çok etkilidir. Bu bölgede yağlanmayı azaltırken, sarkmayı da belirgin bir şekilde gidererek sıkılaşma sağlar.
  • Selülitin en sık izlendiği yerler olan popo, kalça, bacak, kollar ve selülit oluşumunun görüldüğü tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

AWT nasıl uygulanır?

Öncelikle uygulama yapılacak olan bölgeye sürtünmeyi azaltacak olan özel bir jel sürülür. Özel bir cihaz aracılığıyla, nano-saniyeler içinde üretilen akustik ses dalgalarının şiddeti ayarlanarak vücudun gerekli bölgelerine verilmesi sayesinde, cilt sarkması, selülit ve bölgesel incelme için kullanılan güvenilir ve etkili bir uygulamadır.

AWT kimlere uygulanır?

AWT uygulaması için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Erken yaş gruplarında daha çok selülit ve bölgesel incelme için kullanılırken, ileri yaş gruplarında vücutta meydana gelen sarkmaların da uygulamasında faydalanılmaktadır.

AWT kaç seans uygulanır ve uygulama sıklığı nasıldır?

Kişinin ihtiyacına göre değişmekle beraber; genellikle haftada 2 seans olmak üzere, 4-6 hafta boyunca toplam 8-12 seans olarak uygulanmaktadır. Her bir seans uygulanacak bölgelere göre 20-60 dakika arasında sürer.

İşlem ağrılı mıdır?

İşlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmaz. Sadece hafif bir basınç ve titreşim hissedilir.

Etkisi ne zaman görülmeye başlar?

AWT ile yapılan klinik çalışmalar sonucunda, uygulama sonrasında bölgesel incelmenin hedeflendiği bölgede yağ doku kaybı ve cilt elastikiyetinde artış bildirilmiştir. Selülit ise dermis ve epidermisteki düzensizliklerde, ultrasonografi görüntülemeleriyle yapılan takiplerde, 6 haftalık uygulama sonrasında yeni kolajen oluşumuna bağlı iyileşmeler tespit edilmiştir.

Uygulamanın tam etkisi dokuların kendini yenileme sürecine bağlı olarak, 1-2 ay içerisinde kendini göstermeye başlayacaktır.

Uygulama sonrası etkisini arttırmak için nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama süresince günde 2-3 litre su içilmesi ve alkol alınmaması önemle tavsiye edilir. Haftada 2-3 kez ortalama 30-45 dakika yürümek işlemin etkinliğini %100 artırır. Proteinden zengin karbonhidrattan fakir bir perhiz uygulanması da sonuçların kalıcılığını yükseltecektir.

AWT uygulamasının yan etkileri var mıdır?

Uygulamanın bilinen bir yan etkisi söz konusu değildir. Nadiren işlem sonrası kısa süreli kızarıklık ya da şişlik görülebilir.

 

WhatsApp chat