Selülit Ve Bölgesel Fazlalıklara Karşı AWT

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.
Medica Estetik olarak medikal cilt bakımı anlamında Coolifting, Pollegen Radyo Ferekans, Hydrafacial işlemleri yapmaktayız.

AWT Türkçe adıyla akustik dalga tedavisi, Medica Estetik firmamız bölgesel zayıflama tedavilerinde tercih ettiğiniz yöntemlerden birisidir.

İlk olarak akustik ses dalgaları 1980 yıllarında özellikle böbrek taşı kırılması için tercih edilen bir yöntemdi. 1990 senesinde tendom adı verilen kas rahatsızlıklarının tedavisinde karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün çağdaş tedavilerinden birisi olan ses dalgalarıyla sorunlu bölgeler sadece birkaç seansla ortadan kaldırılabiliyor. Daha çok selülit tedavisinde tercih edilen ses dalgaları sorumlu bölgede geniş bir alana yayılır. Ardından ise tedavi etmek amacıyla uygulanan Akustik ses dalgaları birkaç seans sonrasında kendini oldukça gösteriyor.

Tıbbi uygulama esnasında tercih edilen şok dalgaları ile ultrason dalgaları neredeyse aynı özelliklere sahip olup hiçbir şekilde vücuda zarar vermez sadece enerji aktarımı sağlar. Deri elastikiyeti zamanla yaş gibi unsurlarla azalma gösterir. Kalçalarda veya bacaklarda, kollarda meydana gelen selülit portakal kabuğu görüntüsü ile özellikle kadınları oldukça rahatsız ediyor.

Bunun temel nedeni ise dengesiz beslenmemek, hareketsiz bir yaşam şartı, sigara, hamilelik ve benzeri durumlar sayesinde bağ dokusu büyük ölçüde zayıflama gösterir. Bununla birlikte ise vücutta bulunan kolejen lifleri elastikiyetini kaybederek hücrelerde bulunan yağ üretiminde dengesizliği ile selülit meydana gelir.

AWT Yöntemi Nedir?

AWT yani akustik dalga terapisi ile cihazda bulunan ses dalgaları vücudun sorunlu bölgelere uygulanır. Modern tedavi yöntemleri arasında yer alıp oldukça başarılı sonuçlar doğuran bir tedavi çeşididir. Bölgesel zayıflamanın yanı sıra selülitin iyileşmesi için oldukça sık tercih ediliyor.

AWT Tedavi İle Oluşan Sonuçlar

Medica Estetik firmamız tarafından uygulanan akustik dalga yöntemi ile oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. Bu durumda karşımıza çıkan sonuçlar ise şu şekildedir;

 • Uygulanan tedavi ile birlikte deride büyük bir ölçüde canlanma meydana gelir.
 • Yağ depolarının mobilizasyonun söz konusudur.
 • Bağ dokularını sıkılaşması meydana gelir.
 • Derinin altında bulunan yağ hücrelerinde küçülme meydana gelir.
 • Selülit bulunan bölgelerde azalma oluşur.
 • Bölgesel zayıflama meydana gelir.
 • Lenf sistemi aktif bir şekilde çalışır.

AWT Nasıl Uygulanır?

Medica Estetik bünyesinde gerçekleştirilen AWT uygulaması ile başarılı sonuçlar karşımıza çıkıyor. Profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilen bu yöntem şu şekilde uygulanıyor;

Meydana gelen akustik şok dalgaları ile vücutta uygulanabilecek maksimum derinlik tercih edilmektedir. Alman yapımı olan akustik dalga teknikleri makinesi 3,5 santim bir ölçüye sahiptir. Bu teknoloji cilt ve cilt altındaki yağ dokusunu, dolaşım sistemini, bağ dokusunu ve kasların metabolik sisteminin düzenli bir şekilde oluşturan alternatif tedavilerden birisidir. Bunun sonucunda ise ortadan kaldırılır ve cilt sıkılaşması gerçekleşir aynı zamanda yağ doku hacmi azalmaktadır.

Selülit bulunan dokuda ve onunla birlikte gevşeyen derilerde kolajen sentezi meydana gelir bu da cilt gerginliği imkânı sunar. Cilt altında bulunan hasarlı doku fibröz adı verilen bantlar ile mekanik etkisi gösterir ve ayrışır. Bu da selülitli görünüm ortadan kaldırılır.

Bölgesel zayıflama esnasında meydana gelen şok dalgaları ile yağ hücre zarı geçirgenliği de büyük bir ölçüde artış gösterir ve hücre içerisinde bulunan yağlar laf damar yoluyla enerji dönüşümüne girer. Bu durum metabolizma olarak karşımıza çıkar.

Akustik dalga tedavisi ile birlikte meydana gelen şok dalgaları dokulardaki damar dolaşımını düzenleyerek doku kanlanmasının ve daha aktif bir bağ dokusunun oluşmasını sağlar. Şok dalgaları ile birlikte lenf damarlarının hareketi ve kasılmaları lenfatik drenajı arttırır. İlaveten yağ damlacıkları ve ödem uygulanan tedavi sonucunda vücuttan ayrılmaktadır.

Akustik dalga tedavisi ile birlikte cihazlarda bulunan şok dalgaları kaslarda etki yaparak enerjinin yakılması ve bununla birlikte kaz kondisyonu meydana gelir. Uygulanan bu yöntem ile birlikte lenf damarlarında bulunan drenajda artış gösterir.

Akustik şok dalgaları ile birlikte vücutta bulunan enerji noktaları ve sistem güçlü frekansı ile metabolizma hızını oldukça üst seviyelere taşır.

ATW Yöntemini Herkes Uygulayabilir Mi?

Medica Estetik merkezi daima uzman kadrosu ile ve son teknoloji ekipmanları ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Ancak akustik şok dalgaları tedavisi herkese uygulanamaz.

Sağlık açısından bu yöntemin uygulanamayacağı kişiler şu şekildedir:

 • Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişilerde uygulanamaz.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılamaz.
 • Bacakta flebit ya da pıhtı durumu bulunuyor ise kullanılamaz.
 • Tedavi edilecek anında enfeksiyon mevcut ise kullanılamaz.
 • Bacaklarda varis bulunuyor ise kullanılamaz.
 • Ciddi kalp hastaları bulunan kişiler uygulayamaz.
 • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar kullanamaz.
 • Şeker hastalığı bulunan kişiler uygulayamaz.

l Vücutta implant ya da pil gibi cihaz var ise uygulanamaz.

İşlem Süreci Ağrılı Mıdır?

Akustik dalga tedavisi ile birlikte tamamen güvenli ve arsız bir tedavi uygulanmaktadır. Yapılan uygulama genellikle 20 dakikalık olmaktadır. Ancak akustik dalga tedavisi uygulanacak bölgenin sayısı artış gösterdikçe tedavi süresi de değişiklik göstermektedir. Uygulama esnasında sadece uygulama yapılan bölgede basınç ile birlikte titreşim hissi oluşmaktadır. Tedavi sonucunda ise geçici olarak hafif bir ödem ya da hafif bir morluk oluşması ihtimali bulunmaktadır.

Terapi Süresi Nedir?

Uygulanan tedavi seansları en az 30 veya 60 dakikalık bir süreç ile karşımıza çıkıyor. Ancak tabi ki bu selülitin derecesine göre değişiklik gösteriyor. Ardından bir sonraki seans için 3 veya 4 gün beklenmesi gerekiyor. Genel olarak en başarılı sonuçlar 8 seans sonunda başarı gösteriyor.

Akustik Dalga Tedavisi Hangi Bölgelere Yapılıyor?

Akustik dalga tedavisi her yaşa uygun bir tedavi olmaktadır. Deride yer alan elastikiyetin ortadan kaldırmak ve sıklık konusunda avantajlıdır. Vücudun kısa bir sürede şekle girmesi için cilt gerginliği büyük ölçüde artış gösterir. Selülit büyük bir ölçüde artış gösterir. Bu tedavinin uygulanmasına uygun olan bölgeler şu şekildedir; bacak, kalça, karın, üst kol ve tüm vücut da bu tedavi uygulaması uygundur.

Akustik Dalga Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akustik dalga tedavisinde bir egzersiz yapmak ve sağlıklı bir beslenme programı uygulamak gerekiyor. Bununla birlikte vücutta bulunan atıkların kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla günde en az 3 litre su içilmesi gerekiyor. Ancak tedavi sürecinde içki içilmemesi gerekiyor. Günde en az 10.000 adım atılmalı ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak gerekiyor.

Tedavi Sonuçları Ne Zaman Kendini Gösteriyor?

Medica Estetik güvencesi ile uygulanan akustik dalga tedavisi genellikle günlük hayatınızı etkilememektedir. Tamamen deri sıkılaşması ve yağ dokusunun kayıplarına neden olan bu tedavi yöntemi ile düzenli bir selülit azalması ve bölgesel anlamda bir incelme meydana gelir. Uygulanan akustik dalga tedavisi için sonuç olarak herkeste farklı süreçler meydana gelmektedir. Çünkü vücutta bulunan dokular kendini tam anlamıyla yenilediği takdirde net sonuç ortaya çıkacaktır. Bu durum için tahmini süreç ise 1 ya da 2 aylık bir zaman dilimi olmaktadır.

Medica Estetik ailesi olarak daima yanınızda yer alıyor. Profesyonel bir şekilde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimiz güvenilir ve kaliteli bir şekilde 7/24 gerçekleşmektedir.

WhatsApp chat