Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Lenf Drenaj masajı vücuttaki fazla suların yani ödemin dışarı atılmasına yardımcı olan bir masajdır. Bu masaj lenf sisteminin düzgün ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Doğru bir şekilde yapılan lenf drenaj masajları lenf akış hacminin 20 kat artmasına sebep olmaktadır. Lenf drenaj masajında fazla basınç uyguladığı zaman lenf sistemi çalışmaz ve çöker. Bu sebeple masajın düzgün yapılması çok önemlidir. Daha sağlıklı olmak adına lenf drenaj masajı oldukça uygundur.

İnsanların içinde insanları sağlıklı tutmaya yarayan lenf sistemleri bulunmaktadır. İnsanların içinde lenf sistemleri olmadığında hücreler şişer ve patlarlar. Durgun lenf sistemleri bizi olumsuz yönde etkilemektedir. Lenf damarları cildimizi saran bir ağ şeklindedir. Tüm organları da çevrelemektedir. Lenf damarları küçük, hassas ve aynı zamanda kalın hücrelerdir. Lenf damarlarının içerisinde renksiz sıvılar bulunmaktadır. Bu sıvının görevi vücudun dengesini korumak ve vücuttaki zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlamaktır. Lenf sistemi bir başka deyişle vücudun taşıma ve dolaşım sistemidir. Lenf damarlarında bulunan lenf sıvıları vücudun belirli yerlerinde bulunan lenf bezleri ile süzülmektedir.

Lenf Drenaj Masajı Faydaları

  • Lenf sisteminin hızlanması ile olumlu sonuçlar alınmaktadır. Lenf drenaj masajının olumlu etkileri arasında yağların yakılması, vücutta sıkılaşma ve selülit görünümünün azaltılması gösterilebilir.
  • Bunun dışında vücuttaki gerginlik azalır, kabızlık sorunları ortadan kalkar, stres azalır, menapoz sıkıntıları görülmez.
  • Lenf drenaj masajının haftada 3 kere uygulanması yeterli olacaktır.
  • Lenf drenaj seansları yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.
  • Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki görülmemektedir.
  • Lenf drenaj işlemi herkese kolaylıkla uygulanabilir.
  • Bu masaj tipi oldukça hassas bir masajdır.
  • Yavaş yapıldığı için ve herhangi bir kimyasal kullanılmadığı için cilt üzerinde kızarıklıklara sebep olmamaktadır.
  • Vücuttan ödemin atılması için oldukça önemlidir.
WhatsApp chat