Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

      Lenf direnaj diğer adı Pressoterapi olan bu sistem,  bölgesel zayıflamaya destekleyici olarak uygulanabilmektedir. Vücuda basınç masajı yapan pressoterapi, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması sağlayan bir yöntemidir. Bu yöntemle  damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit  tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır.

     Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.

Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Gün boyu ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu bozukluk hem kan dolaşımını hem de lenf dolaşımını etkiler. Lenf dolaşımının bozulması sonucu başta selülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir. Bu yöntem, lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanır. Söz konusu uygulama, ilerleyen seanslarda etkisini göstermeye başlar ve  tam bir etki için  seanslardan sonra ki süreçte yağların metabolik faliyet ile atılması beklenmeli ve bol su tüketilmelidir..

Lenf Drenaj; kalp, tensiyon, dolaşım bozukluğu gibi problemleri olan kişilerde sakıncalıdır.Bu işlemde seans esnasında kan dolaşımı ve lenf akışı hızlanmaktadır.      

 Lenf Drenaj Uygulamasının Faydaları;

  • Lenfatik dolaşımı hızlandırır
  • Kan dolaşımı hızlanır
  • Selülite neden olan dokular arası birikmiş yağları lenf sistemine katılarak vücuttan atılır. Bu şekilde selülit azalır.
  • Yağ yakım uygulamalarından sonra parçalanan yağların vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
  • Hücreler daha çok Oksijen girmsini sağlayarak cilde canlılık ve parlaklık verir.
  • Vücutta birikmiş istenmeyen maddelerin vücuttan uzaklaştırılması sağlayarak Detoks etkisi sağlar.
  • Masaj etkisi ile vücut rahatlatır.
WhatsApp chat