PROSOTERAPİ (LENF DRENAJ) İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Prosoterapi venöz ve lenfatik akışı destekleyerek ekstraselüler sıvı akışındaki sorunun normale dönüşünü sağlamaktadır. Bu alandaki birikimin ortadan kalkması direkt olarak micro sirkülasyonun arttığının göstergesidir. Prosoterapide lenf drenajı yöntemiyle vücuttaki toksinler temizlenerek detoksikasyon sağlanmaktadır. Dokudaki revitalizasyon ve oksijenasyona bağlı olarak cilt tonüsitesini arttırır.

UYGULAMA ALANLARI

Selülit tedavisinde, zayıflama ve detoksikasyon, bölgesel şekillendirme, alt ekstremitede ağrı ve ödem, bacaklarda yorgunluk sendromu, premenstruel ödemde kullanılabilir.
Her bir hava hücresi eşit olarak sekiz bağımsız bölmeye dağılır. Farklı yapı örneklerine karşı hızlandırılarak çemberimsi bir şekilde birbirlerine tutunurlar ve derece derece değişen basınç; süreci müdahale eder ve ayakucundan başlayıp üst kısma kadar devam eder. Karın da ince bir çatlakla kendine yol açar ve kalpten toplardamarlarla dönen kan ve lifler kan dolaşımını düzenler, direkt ve kademeli oksijen birikimi sağlar. Basınç devreden çıkar toplardamarda geri akım başlar ve bu da yüksek kan dolaşımı kalitesinin göstergesidir. Aynı zamanda toplardamarlarda kan dolaşımı dış sınır çizgisi yükseldiği için hava tanecikleri yerini boşalttıkça onların yerini dolduran damarlar genişler. Aort atar damarından kan daha hızlı pompalanır. Kan dolaşımı sırayla omuzlarda, kalpte, kalp kası hücrelerinde düzene girer ve vücudun oksijen tüketimi düşer.

WhatsApp chat