Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız. Lenf drenaj sistemi vücudumuzda biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan özetle vücudumuzu yenileyen beyaz kan dolaşımına denir.

Çeşitli nedenlerle vücudumuza giren ve metabolizma artığı olarak açığa çıkan serbest radikaller , kimyasallar , toksinler hızla yaşlanmamıza neden olur . Doğru bir lenf drenaj tedavisi ile toksik etkisi olan bu maddelerin vücuttan atılımı kolaylaşır . Cihaz tarafından şişirilen balonlar vücuda inişli çıkışlı basınç uygular . Böylece damarı aşağıdan yukarıya doğru uygun olarak saran dalgasal basınç oluşur . Bu da kan ve lenfatik akımı kolaylaştırır . Lenf drenaj uygulaması gereği tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

Tedavi alanları

*Selülit probleminde

*Ödem ve Şişliklerde

*Zayıflama tedavilerini desteklemede

*Kılcal damar yoğunlaşması gibi …

*Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde – destekleyici olarak * Vücutta biriken toksinlerin atılmasında, tedavi edici ve destekleyici olarak kullanılmaktadır

.Lenf drenaj uygulanmaması gereken durumlar

– Diyabet şeker hastalarında – Yüksek tansiyon hastalarında, – basur hemoroit hastalarında, – Kemik erimesi hastalarında, – Hamilelerde kullanılması sakıncalı olup uzman hekim kontrolünde uygulama yapılmalıdır.

Seans Sayısı

Lenf Drenaj seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısıdesteklenen tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 ila 15 seanstan sonra verim alınması mümkündür.

Lenf drenaj için ne kadar zamana ihtiyaç duyarız

Lenf Drenaj seansları yaklaşık 20 – 25 dk. Sürmektedir. Kişiye göre 2 ila 4 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

WhatsApp chat