Medica Estetik Bölgesel İncelme Merkezi 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.
Medica Estetik olarak medikal cilt bakımı anlamında Coolifting, Pollegen Radyo Ferekans, Hydrafacial işlemleri yapmaktayız.

Bölgesel zayıflamanın en iyi yolu dengeli bir beslenme programını yaşam biçimi haline getirmek ve bölgesel egzersizler eşliğinde istenmeyen yağları

yakmaktır. Günlük olarak tüketilen gıdalardan alınan kalorilerin yakılan kaloriden az olması durumunda vücut ihtiyaç duyduğu yağları bel ve göbek çevresinden sağlar. Bu durum da istenen bölgelerin incelmesinde etkili olur. Düzenli bir egzersiz programının yanında sağlıklı beslenme ile bölgesel yağlanma sorunları en aza indirilebilir. Bu süreçte metabolizmayı hızlandıran yeşil çay, greyfurt ve yoğurt gibi gıdalara beslenmenizde yer verebilirsiniz. Özellikle bel çevresi kalın olanlar için bu gıdaların etkisi büyüktür.

Açma, poğaça, cips ve çerez gibi çabuk yağa dönebilen yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Pilav, makarna, börek ve pasta gibi karbonhidrat açısından zengin yiyecekler de yağ hücrelerini şişirerek zayıflamaya engel olur. Bu gıdalar yerine et, balık, sebze ve salata ağırlıklı bir beslenme düzeni geliştirmek ve bu beslenmeye sadık kalmak önemlidir. Çok çeşitli karın ve kalça inceltme egzersizlerinden faydalanabilir, bunun yanında şınav çekme, squat ve plank gibi hareketlerle tüm vücut kaslarınızı daha sıkı ve şekilli bir forma sokabilirsiniz. Bol su içmek de yakılan yağların vücuttan uzaklaştırılmasında rol oynar.

WhatsApp chat