Bölgesel İncelme ve Soğuk Lipoliz (Cryolipoliz)

Kadınlar ve erkekler anatomik yapısı gereği vücudunun bazı bölgelerinde daha zor kilo vermektedir. Diyet ve egzersiz gibi yöntemlerde bazı bölgelerde yağ oranında değişiklik söz konusu değildir. Kadınlarda bel, kalça, basen ve sırt bölgeleri zor kilo kaybı yaşayacağı bölgelerdir. Ayrıca kadınlarda hamilelik sonrası ve menopoz sırasında kilo alımı farklı şekilde gerçekleşebilmektedir. Erkeklerde ise göbek bölgesinde bu sorunlarla sıklıkla karşılaşmaktayız. Aşırı kilodan kaynaklı bu durumlarda bölgesel incelme için soğuk lipoliz uygulaması tercih edilmektedir.

Kalite ve koşullarından vazgeçmeden her alandan ve her uygulamadan bu şekilde yararlanmak sizler için yenilik aktan bir adımı barındırır. Bu nedenle her zaman öncelikli ve sağlıklı olacak şekilde kişiye özel incelme, bölgesel incelmeye yönelik mevcut kusurları yok eden soğuk lipoliz uygulamasının yenilik teknolojinden yararlanama imkanını bulabilirsiniz. İstenmeyen yağ sorunlarını profesyonel şekilde yok edebilme ve yaza hazırlık kapsamında sağlıklı olmak adına her imkândan kolaylıkla yararlanmak mümkün.

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel İncelme

Soğuk lipoliz ile bölgesel gerçekleştirirken aynı zamanda cilt kalitesinde iyileşme görülmektedir. Elastikiyet artışı sayesinde sarkma, selülit ve vücut izleri gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Uygulama sürecinde hedeflenen yağ hücreleri yok edildikten sonra yerini bağ dokusu almaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra 20-30 gün sonrasında toparlanma ve sıkılaşma gözlenmektedir. Bu süre kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Medica Estetik, her biri alanında tecrübeli kadrosu ve gelişen teknolojileri yakından takip eden alt yapısıyla, sizlere en iyi kalitede hizmet vermeyi mesleki ve toplumsal etikler çerçevesinde kendine vazife edinen bir sağlık kurumudur.

Soğuk Lipoliz Uygulanan Bölgeler

 • Karın,
 • Göbek,
 • Basen,
 • Bel,
 • İç Bacak,
 • Üst kol,
 • Sırt… gibi yağ birikimi fazla olan bölgelere uygulanmaktadır.

Soğuk Lipoliz (Cryolipoliz) Yan Etki Yapar mı?

Uygulama yapılan bölgede geçici bir kızarıklık oluşur. Bu kızarıklık çoğunlukla aynı gün içerisinde geçerken, kişiden kişiye göre değişmekle beraber yaklaşık 2-3 gün süren bir morluk oluşabilmektedir. Yine bazı kişilerde uygulama bölgesinde hafif bir uyuşukluk ve hassasiyet oluşabilir. Bu durumda çoğunlukla 1 hafta içerisinde kaybolur.

Soğuk Lipoliz (Cryolopoliz) Sonrası

İşlem sonrasında, uygulama bölgesinde morluğa yakın bir kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşur. Bu kızarıklık uygulama sonrası aynı gün içinde azalarak kaybolur. Morluk ise çoğunlukla iki üç gün içerisinde geçmektedir. Uygulama bölgesinde birkaç hafta süren hafif bir uyuşuklukla beraber hassasiyet olabilir. Üç dört aylık sürenin sonunda, uygulamanın yapıldığı bölgede %30 ile %40 oranında bir incelme beklenmektedir. Elbette sonuçlar kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Soğuk Lipolizin (Cryolopolizin) Avantajları

 • FDA onaylıdır
 • Tek bir seans uygulanır ve işlem kısa sürede tamamlanır.
 • Uygulama sonucunda ciltte herhangi bir yapı bozukluğu oluşmaz.
 • Ağrı ve acı hissi duyulmaz.
 • Hızlı ve kalıcı (yaşam tarzı ve beslenmeye de bağlı olarak) etki edecek sonuçlar elde edilir.

Medica Estetik, bölgesel incelme uygulamalarını gerçekleştirirken sağlığınızı düşünerek, sizler için en uygun tedaviyi uygulamaktadır. Bu alanda en güncel yöntemleri en gelişmiş teknolojik cihazlar ile uygulamakta ve sizlere çeşitli çözüm yolları sunmaktadır.

WhatsApp chat