Bölgesel Yağlanma Tedavileri

Bölgesel yağlanma tedavi yöntemleri ile her hastamızın vücut tipi, isteği ve uzman görüşü eşliğinde en doğru tedavi planını oluşturulmaktadır. Bu sayede hastalar istedikleri vücut yapısına sahip olmaktadır. Medica Estetik olarak, bölgesel yağlanma tedavilerini bu alanda FDA onaylı cihazlarla güvenli şekilde gerçekleştirmekteyiz. Bölgesel yağlanma tedavileri konusunda uzmanlaşmış olmamızın yanı sıra cilt bakımı ve kalıcı makyaj konusunda da profesyonel ve iddialıyız. Bakırköy de yer alan merkezimizde kendinizi evinizde gibi hissedecek çayınızı içerken işlemlerimiz hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Son teknoloji cihazlar ve hijyenik ortamda size hizmet verdikten sonra sonuçlardan %100 memnun kalacaksınız. Siz de Bakırköy güzellik merkezi arıyorsanız kliniğimize gelebilir, web sitemizdeki iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Neden Bölgesel Yağlanırız?

Genetik, mesleki deformasyon, uzun süreli ilaç kullanımı, hormonal bozukluklar, doğum vb. birçok faktör, bölgesel yağlanmaya sebep olur. Özellikle kadınlar, erkeklere göre daha fazla bölgesel yağlanma yaşamaktadır. Karın, basen, kalça, bel vb. bölgelere yerleşen yağ hücreleri, düzenli diyet ve egzersize rağmen değişim göstermez ve son derece inatçıdır. Medica Estetik, bu inatçı yağları eritmek için keşfettiği etkili yöntemleri uygulamaktadır. Kullandığımız bu yöntemleri kısaca açıklamak isteriz.

Velashape Tedavisi

Velashape sisteminin çalışma prensibi ısı ile problemli bölgeyi düzeltmektir. Vakum teknolojisi ile hedef doku arttırılırken, kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtır. Bu sayede uygulama yapılan bölge cilde zarar vermeden daha hızlı şekilde ısıtılır ve radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı eşit olarak yayılır. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkilerken selülit görünümünün de hafiflemesini sağlar.

Radyo frekans Tedavisi

Bölgesel yağlanma tedavisi için kullanılan yöntemlerden biridir. Radyo frekans uygulamasıdır.  Bu işlemde radyo dalgaları kullanılarak vücudun su molekülleri iyonlarını harekete geçirme hedeflenmektedir.  Bunun sonucuna bağlı olarak da bir enerji açığa çıkarak vücut ısınır bu ısı yağları eritir ve bağ dokusunun yenilenmesini sağlar.  Ciddi anlamda zayıflama ve incelme sağlarken aynı zamanda o bölgedeki selüloit de yok eder

Soğuk Lipoliz Tedavisi

Soğuk lipoliz günümüzde çok sık uygulanan bölgesel yağlanma tedavilerinden biridir. Vücudun belli bölgelerinde biriken yağları ortadan kaldırır. İçinde ilaç bulunan ince iğneler vücudun belli bölgelerine enjekte edilir ve bu yağ hücrelerinin erimesine sebep olur.

Infrared Tedavisi

Infrared, Kızılötesi ışınlarla uygulanan bir tür bölgesel yağlanma tedavi yöntemidir. Uygulanacak bölge infrared ısısı ile ısıtılarak tedavi edilir. Tedavi süresince özel infrared termometreler ile deri ısısı ölçülür, böylece istenmeyen ısılara ulaşılmasına engel olunur.

Lenf Drenaj Tedavisi

Lenf drenajı ile yağlanma tedavisi uygulamasında lenf drenaj cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz vücutta problemli olan bölgelere bağlanır. Ardından cihaz tarafından kişinin vücuduna bağlı olan noktalara ısı ve titreşim verilir. Bu bir masaj etkisi yaratarak kişinin lenf ile kan dolaşımını hızlandırır.

Vücut Tipine Göre Bölgesel Yağlanma Nedir?

Elma tipi vücut

Eğer kilolar karın bölgesinde birikmişse ve bedenin alt kısmı daha darsa elma tipi vücuda sahipsiniz demektir. Bu tip vücuda sahip olanlarda genellikle egzersiz yapmamanın bir sonucu olarak yağlanma görülür. Bu yağlanmalar da iç organların çevresinde oluşabileceği için sağlık açısından risk oluşturabilir. Bölgesel yağlama tedavisinin yanı sıra şeker ve yağdan uzak durulması iç organların sağlığı açısından da önemlidir.

Armut tipi vücut

Basen bölgen vücudunun üst bölgesinden daha geniş ise, armut tipi vücuda sahipsin demektir. Spor ve diyetle basen bölgesinde toplanan yağları eritmek diğer bölgelere göre biraz daha zor olabilir.

Dikdörtgen tipi vücut

Dikdörtgen vücut tipi kıvrımsızdır ve omuz, bel ile kalça bölgeleri aynı genişliğe sahiptir. Uygun bölgesel tedavi ile kıvrım kazandırılabilmektedir.

WhatsApp chat