Bölgesel zayıflama bacak bölgesi için birçok ameliyatlı ve ameliyatsız seçenek bulunmaktadır. Evde de birçok yapılabilecek bacak hareketi bulunmaktadır. Bu hareketler ve yöntemleri doktorunuza sormadan yapmamanız tavsiye edilir.


Bölgesel İncelme Üst Bacak

Bölgesel zayıflama bacak, uyluk bölgesinde çok tercih edilen bir bölgesel incelme türüdür. Dış ve iç bacak bölgesinde bir direk görünümü oldukça yaygın gözükür. Bazı kişilerde genetik olan bu durum dengesiz beslenme, yaş ve egzersiz yapmama nedeniyle daha da kötüleşebilir.


Bölgesel İncelme İç Bacak

İç bacak gibi çok fazla yağ dokusunun olduğu bölgede bölgesel incelme yapılırsa o bölgede insülin reseptörleri bulunur. Bu insülin reseptörleri ne kadar yaygınsa sorun o kadar büyük kabul edilir. Bölgesel zayıflama bacak bölgesinde bulunan yağlar bazen dış bacaklarda birikebilir ve ikinci bir kalça taraması yaptırabilir ve kişi için sorunlara neden olabilir. Kadıların yüzleştiği sorunlar arasında egzersiz ve diyete direnen yağ kitleleridir. Vücut kütlesiyle kilo verilse bile bacak gibi bazı bölgelerde kilo kaybı olmayabilir.


Bölgesel İncelme için Yöntemler

Kilo kaybı, egzersiz ve diyet ve bölgesel operasyonlarının kullanılmasıyla gerçekleşir. Bölgesel incelme yöntemleri iç bacak, dış bacak ve uyluk gibi vücudun belirli bölgelerinde uygulanabilir. Cihaz olarak genellikle soğuk lipoliz makinesi ile yapılır. Bölgesel zayıflama bacak için genellikle kullanılan yöntem soğuk lipoliz yöntemidir.
Bölgesel zayıflama bacak, uyluk gibi bazen zor bölgelerde oldukça etkili bir yöntemdir. Diyetlerde bölgesel incelme için oldukça etkilidir. Diyet listesi, yağ yakımını hızlandıran yiyecekleri vurgulamalıdır. Diyetin düzenli takip edilmesi ve bölgesel hareketlerle diyetin desteklenmesi son derece önemlidir.


Bölgesel İncelme için Belirli Hareketler

Gün aşırı 1-2 saat düzenli olarak egzersizler yapmak bacak, karın ve kol bölgeleri gibi alanları inceltmek ve sıkılaştırmalar için oldukça etkilidir. Bölgesel zayıflama bacak, uyluk, alt bacak, iç bacak gibi diğer alanlara göre daha zor ve daha fazla disiplin gerektiren alanlardır.

WhatsApp chat