Lenf Drenaj 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Vücuttaki bağışıklık, savunma ve lenf sıvısının tamamının işlevlerini yerine getirebilmesi sistemine lenf drenaj sistemi denilmektedir.

Dokularda yer alan sıvıların dengesini korunması, bakteri gibi yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştırmayı sağlayan renksiz sıvıya lenf denilmektedir. Lenf sıvısı kandan daha yavaş akmaktadır, bu sebeple lenf basıncı kan basıncından daha düşüktür. Lenf bezleri yuvarlak ya da oval biçimde olup, vücudun belirli yerlerinde gruplar halinde bulunmaktadırlar.

Lenf Drenaj Masajı

Lenf drenaj cihazı ile yapılan masaj uygulamasıdır. Bu masaj ile hücreleri besleyen lenf sıvısının akış hızının artması sağlanmaktadır. Bu masaj aynı zamanda kas sistemine de olumlu etki sağlamaktadır. Lenf Drenaj; kanda dolaşan serbest yağ asitlerinin vücut tarafından kolayca yakılabilir hale gelmesini sağlamaktadır. Vücuttaki ödemin atılmasını sağlamakta ve aynı zamanda çevresel incelme ve sıkılaşma sağlamaktadır.

Bölgesel Zayıflama Denince: Lenf Drenaj 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat