Lenf Drenaj 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Vücudumuzdaki sıvı birikimini önleyen ve vücudumuzda sıvı dolaşımı sağlayan sisteme lenf sistemi denir. Sağlığımız için hayati bir sistemdir. Grip, nezle gibi hastalıklarımızın yanında ağrılarımızın ya da enerjimizin düşmesine lenf sistemimizin doğru çalışmaması yol açıyor olabilir. Lenf sistemindeki damar yapısı vücudumuzdaki sıvı dengesini korumak için durmadan çalışır.

Lenf sistemi vücuttaki zararlı toksinlerin ve fazla suyun atılmasını sağlamakla yükümlüdür.  Lenf drenaj masajı sayesinde de lenf sistemimin doğru ve etkin çalışması sağlanmaktadır. Bu masajla lenf damarlarındaki akış oranı katlanarak artmaktadır.

Lenf Drenaj masajı problemli bölge boyunca basınç uygulanan özel bir cihazla uygulanmaktadır. Uzmanlar tarafından ayarlanan bu basınç oranı da kişiye özel olmalıdır. Aksi takdirde lenf sisteminin çöküşüne sebep olabilir. Bu da vücudunuzda geçici ödemlere yol açar.

WhatsApp chat