Bölgesel Zayıflama Metodu Olan Lenf Drenaj 0505 997 22 99

Selülit, günümüz kadınının en önemli estetik problemlerinden birini oluşturmaktadır. Sahip olunan teknolojilerle selülit oluşumunun tedavisi mümkündür. 

Selülitlerin en belirgin sebebi dolaşım bozukluğudur. Vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için bir çok sistemin koordine olarak çalışması gerekmektedir. Dolaşım sistemi de bunlardan biridir. Kan ve lenf dolaşımının cilt içinde meydana gelen aksaklıklar neticesinde engellenmesi, diğer nedenlerin de eklenmesi ile kadınların en büyük düşmanlarından biri olan selülite neden olmaktadır. 

Pressoterapi; vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir. Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak damarlar arasında biriken sıvıyı drene eder. Çeşitli hastalıklar sebebiyle oluşan ödemin tedavisinde de kullanılır. 

Pressoterapi basınç masajı ile dolaşım bozukluğu giderilerek dokular arasında biriken sıvı drene edilir .Özellikle liposuction gibi cerrahi operasyonlar sonrası, oluşan hematom ve ödemlerin tedavisinde de uygulanmaktadır. Bu yöntem, vücut atıkları dışarı atamadığında, Pressoterapi bunların mekanik olarak vücuttan atılmasını sağlayan bir yöntemdir. Böylelikle, vücutta suyun tutulması (ödem) ve selülit gibi problemler sağlıklı bir şekilde çözüme ulaştırılmaktadır. 
Pressoterapi uygulaması zayıflama sürecinde hastanın ödemini atmasını ve daha rahat bir zayıflama süreci geçirmesini sağlar. 

Lenfatik drenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenf drenajı sağlanır. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur. Bu da güzel ve pürüzsüz bir cilt yaratır. Bir seans 20 dakikadır ve bir kür 20 seanstan oluşur. Elektroterapinin arkasından uygulanması etkinliği arttırır. 

WhatsApp chat