Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Lenfatik sistemle ilgili olarak kullanılan bir diğer teknik ise lenfatik drenaj masajıdır.  Lenfatik drenaj, fiziksel tedavide uygulanan özel bir masaj tekniğidir. Bu masaj tekniğinde çok hafif bir baskı uygulanır ve deri üstündeki hareket, lenf bezlerine doğru yapılır. İzlenen yön ve kullanılan baskı çok önemlidir. Seans, eğer tek bir bölge üzerinde çalışılıyorsa 30 dakika, tüm vücut üzerinde çalışılıyorsa 2 saat kadar sürebilir. Bu süreler terapistin uyguladığı programa göre değişiklik gösterebilir.


Bu teknikle lenf ve dokular arası sıvının dolaşımı aktif hale getirilir, lenf drenaj terapisi bağışıklık sisteminin ve vücudun rahatlamasını sağlayan, vücudu yenileyen parasempatik sinir sistemini uyarır. Aynı zamanda ağrı kesici ve spazm giderici etkileri de vardır. bilimsel belgelerle işlevselliği ispatlanmış bu teknik yurt dışında bir çok hastanede uygulanmaktadır.
Lenfatik masaj, masaj terapistlerinin öğrenmesi gereken ilk tekniklerden biri olmalıdır. Böylece pratisyen belli bir ritme, derinliğe, istikamete doğru iç organlar üzerinde, dokularda ve hatta sinir sisteminin üzerinde çalışabilmeye alışır. Çalışma kendi içinde göğüs, karın ve pelvik bölge olmak üzere farklı prosedürlere ayrılır. Lenfatik drenaj teknikleri vücutta bulunan diğer sıvılar üzerinde de etkilidir. Bunlardan bazıları eklemlerdeki sinoviyal sıvı, beynin odacıkları ve göz boşluklarındaki sıvılardır.
Romatizma hastaları üzerinde çalışırken önce şişlik olan eklemdeki sıvı hareket ettirilir. Böylece bölge temizlenmiş ve eklem üzerindeki baskı kalkmış olur. Bundan sonra eklem disfonksiyonu üzerinde çalışılır ve ekleme hareket kabiliyeti kazandırılmış olur.
Lenfatik drenaj masajı, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun hastalıklara direncini arttırır. Cildin görüntüsünde ve şişliklerdeki iyileşme anında göze çarpar. Hamilelikte oluşan şişliklerde korkmadan  uygulanabilir. Kırık, burkulma ve spor sakatlanmalarında vücudun kendini iyileştirme mekanizmasını olumlu etkiler.
Akut iltihaplanma, kötü huylu tümör, kalp rahatsızlıkları, regl dönemleri, diyabet, kanser, böbrek ve tiroit gibi sorunlarda kullanılması sakıncalı olabilir, önce bir doktora başvurulmalıdır.
Tüm bu tekniklerin yanı sıra lenfatik sistemin sağlıklı bir şekilde korunması için düzenli egzersiz şarttır!

WhatsApp chat