Lenf Drenaj UygulamasıLenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Pressoterapi olarak da bilinen Lenf Drenaj yöntemi ile vücudumuzda biriken ödemlerin atılması sağlanır, hücre ve dokulara besin taşıyan beyaz kan dolaşımının işletimine yardımcı olur. Kısacası vücudu yenileyen kan dolaşımına da lenf drenaj sistemi denilmektedir.

Lenf Drenaj Uygulaması Nasıl Yapılır?

Vücuda basınçlı bir şekilde masaj yapılarak uygulanan Lenf drenaj cihazıyla son derece kalıcı ve hızlı zayıflama gerçekleştirilebilir. Zayıflama uygulaması olan bu yöntem ile vücuttaki tüm lenf noktaları uyarılarak kan dolaşımın hızlanması sağlanıp yağ yakımı gerçekleştirmeye çalışır. Lenf Drenaj bölgesel zayıflama ve vücuttaki ödemin atılması içim oldukça sık kullanılan bilimsel bir uygulama olup immün sistemini de güçlendirerek enfeksiyonlara karşı direnci arttırmaktadır. Lenf drenajın amacı lenf sistemine ait sıvının uyarılarak vücuttaki toksinlerin uzaklaşmasını sağlamaktır. Bu uygulama Lenf Drenaj cihazıyla gerçekleştirmektedir. Bu masaj aleti ile hastanın istemiş olduğu bölgeye dairesel masaj hareketleriyle hava titreşimleri verilmesiyle gerçekleştirilmektedir.

Lenf Drenaj Uygulamasının Aşamaları

  • Öncelikle uygulama yapılacak olan hastaya özel giysiler giydirilir. Bu giysiler ayak tabanından başlayarak tüm bacak ve karın bölgesini saran özel bir kostümdür.
  • Kişinin vücut yapısına uygun olarak belirlenmiş program seçeneklerinin tercih edilmesiyle hava titreşimleri verilmeye başlar.
  • Cihaz masaj tekniği mantığına orantılı kullanılır yani dairesel masaj teknikleri uygulanılarak işlem yapılmaktadır.
  • 30 dakika sürmekte olan bu işlem ile doğal hava masajı yapılarak hem yağ yakımı sağlanır hem de sakinleştirici etki yaratır.
  • 30 Dakikalık seans bittikten sonra hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.
WhatsApp chat