Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanmaktadır.

Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Gün boyu ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu bozukluk hem kan dolaşımını
hem de lenf dolaşımını etkiler. Lenf dolaşımının bozulması sonucu başta selülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir. Bu tedavide,lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanır.

Lenf Drenajının Faydaları Nelerdir?

Firmamızın belirli periyotlarla uyguladığı lenf drenajı ile vücutta bir çok sorunu halletmekteyiz. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  1. Lenflerde olması gereken dolaşım hızlanmaktadır. Bu hızlanma sayesinde lenflerde oluşmuş tıkanıkların açılması sağlanmaktadır.
  2. Vücuda zararı olan ödemler, çeşitli yollarla vücuttan atılmaktadır
  3. Selülitler azalmakta ve yenilerinin oluşumu durmaktadır
  4. Zayıflamaya yardımcı olmaktadır
  5. Kan dolaşımı hızlanmakta, böylece yağ parçalanması ve cilt sıkılaşmasına katkı sağlamaktadır
  6. Hamilelikten sonra oluşan varislerin tedavisi
  7. Vücutta bulunan toksinlerin hızla atılması
  8. Kas ağrılarının geçmesi ve genel rahatlama
WhatsApp chat