Bölgesel Zayıflama ve Vücut Sıkılaştırma İçin Medikal Zayıflama Teknolojileri

Yerçekimi ve yaşlanmanın etkisi ile deride zamanla sarkmalar görülür. Deride sarkma ve yaşlanmanın görülmesinin en önemli nedenlerinden biri yaşın ilerlemesi, yapılan doğum sayısı ve çevresel faktörler etkili olmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı gerçekleşen kilo değişimleri nedeniyle deride gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Böyle durumlarda yapılan spor ve egzersizler yeterli olmayabilir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber medikal estetik alanında da önemli gelişmeler yaşanmaya başlanmıştır. Özellikle yeni nesil cihazlar sayesinde ameliyatsız bir şekilde vücut eski formuna kavuşabilir. Vücut sıkılaştırma yöntemleri içerisinde kullanılan teknolojik cihazlar yardımıyla gergin ve sıkı bir görünüme sahip olmak mümkündür.

Sıkı bir vücuda sahip olmak için selülite veda etmeyi, bölgesel kilodan kurtulmayı çoğu kişi arzulamaktadır. Sıkılaşmak aslında zannedildiği kadar zor değildir. Spor, sağlıklı beslenme ve medikal estetik teknolojileri sayesinde kısa sürelerde beden ölçülerinde göz görülür incelme elde etmek mümkün olabilmektedir.

Bölgesel kilo alımı ve vücut sarkması nedenleri:

Bölgesel kilo alımı ve vücut sarkması, vücudunuzun muhteşem formundan çıkmasına ve yağların vücut şeklinizi bozmasıyla estetik olmayan bir görünüm ortaya çıkmasına neden olur. Bu duruma;

 • Hareketsiz yaşam
 • Sık sık kilo alıp verme
 • Hızlı zayıflama
 • Yaşlılık
 • Sağlıksız beslenme
 • Yer çekiminin uzun vadeli etkisi gibi durumlar sebep olmaktadır.

Bölgesel Zayıflama ve Vücut Sıkılaştırma İçin Medikal Teknolojiler’ in Avantajları:

Doğru teknikler kullanılarak uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen bölgesel zayıflama işlemleri kişilere büyük avantajlar sunar. Özellikle yeni teknolojiye sahip cihazlar kullanıldığında çok kısa sürede etkili bir sonuç alınır. Medikal Zayıflama Teknolojiler’ in kişilere sağladığı avantajlar;

 • İnatçı kilolardan kurtulma fırsatı sunar
 • Farklı bölgelere uygulanabilir
 • Tamamen acısız işlemlerdir
 • Fda onaylı ve tamamen güvenilirdirler
 • İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz
 • Çok kısa sürede tamamlanır
 • Kimyasallar kullanılmaz
 • Fiyatlar uygun seviyelerdedir

Yeni cihazlar ve donanıma sahip kurumlardan alınan tedaviler kısa sürede etkili olabilir. Uzun süren diyetler yüksek maliyetlere sahiptir. Uygun fiyatlara zahmetsiz ve sorunsuz bir şekilde bölgesel incelme işlemi yapılabilir.  Estetik kaygılar nedeni ile uygulanan bu işlemin medikal avantajları da bulunur. Kan dolaşımının hızlanması nedeni ile vücudun hasarlı olan farklı hücreleri de kendini yenilemesine yardımcı olur.

Bakırköy güzellik merkezleri içerisinde bulunan Medica Estetik, pek çok güzellik uygulamaları yanı sıra bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma için medikal zayıflama teknolojileri kullanarak bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit tedavisi hizmeti vermektedir. Tüm bunları gerçekleştirmek için pek teknolojileri ayrı ayrı veya bir arada kullanmaktayız. Kullandığımız teknolojiler bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma ve selülit yok etme etkilerinin yanında cilt bakım ve bağışıklık güçlendirme etkisi de sağlamaktadır. Güzelleşmeyi hem içten hem dıştan müdahalelerle sağlayan bu teknolojiler ameliyatsız bölgesel zayıflama teknolojileri olarak bilinmektedir. Siz de Bakırköy Güzellik Merkezi Medica Estetik ile bölgesel zayıflamanın yanında cilt güzelleştirmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat