Etki Mekanizması Nedir? 0 (505) 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Soğuk lipoliz, direk etki ile yağ hücrelerini dondurur. Donan yağ hücreleri lenfatik drenaj sistemi ile vücuttan atılacaktır. Bu sebeple incelmenin görülmesi bir aydan iki aya dek süre almaktadır. Etkisi kalıcıdır. Soğuk lipoliz uygulama yapılan hasta daha sonra şişmanlasa da iıposuction olan kimselerdeki gibi o bölgelerinde yağ artışı olmamaktadır. Çok kalın yağ kitlelerinde başarısının görülmesi zor olsada, sebatla düzenli uygulamada küçülme mutlak ortaya çıkacaktır.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Soğuk lipoliz etkisi sadece yağ hücreleri üzerinde olup diğer dokulara zarar vermemektedir.Çünkü sinirler, melonositler, fibrositler, soğuğa çok az duyarlıdırlar. Bu özellik nedeni ile uygulanan soğuk çevre dokulara zarar vermemektedir.Soğuk lipoliz aynı gün içinde uzun süreli peş peşe uygulanacak olursa üşüme problemi ortaya çıkabilmektedir. Geçici olup hemen düzelebilmektedir. Uygulama sırasındaki soğuk kimi kişiler için çok rahatsız edici olabilmektedir. Vakumlu soğuk lipoliz uygulanan hastalarda, uygulama alanında ciltte kızarıklık, çok ender morarma görülebilmektedir. Çok hassas bazı kişilerde, 15 günden bir hafta, hatta bir kaç aya dek varabilen, ama asla kalıcı olmayan uygulam bölgelerinde hassasiyet ve uyuşukluk bildirilmektedir.

Bölgesel Zayıflamada : Soğuk Lipoliz’in Etki Mekanizması Nedir? Yan Etkisi Var Mıdır? 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat