Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Lenfatik drenaj yöntemlerinden bahsetmeden önce lenfödem tedavisinde daha önceki yazılarımızda kompleks boşaltıcı fizyoterapi  yönteminin uygulandığından bahsetmiştik. Bu yöntem de fizyoterapistler tarafından lenfödem hastalara tamamen el ile yapılan, özel bir lenf drenaj masajı ve sonra lenfödeme özel bandajlarla yapılan kompreksiyon (baskı; sıkışma,sıkıştırma) tedavisi uygulanır.

  • Çok hafif bir basınçla dokuya uyguladığımız  manuel lenf drenajı;  lenf damarlarının rahatça dolmasını sağlar, lenf damarlarının mevcut haline oranla gevşeme ve kasılmasını geliştirmektedir. (Bu yazımızda Lenfatik Drenaj Yöntemlerinden bahsediceğiz.)
  • Tedavi  sona erdiğinde ise hastaya uygun basınçta bası giysisi giydirilir.  
  • Bu uygulama sonucunda lenfödemli kol veya bacağın hacmini azaltarak lenf dolaşımı sağlar.

Tüm bu lenfödem tedavi sırasındaki  bandajlama da; kaslarımızın çalışması sırasında yüksek basınç, kaslarımızın dinlenmesi sırasında düşük basınç uygulaması ile lenf sıvısının etkilenmiş kol veya bacağımızda tekrar birikmesinin önlemesidir.

  • Bu tedaviler uygulamanın en sonunda fizyoterapist tarafından belirlenen özel ev egzersiz programları ile desteklenir.
WhatsApp chat