Cilt Bakımı Nedir? 0 505 997 22 99

medikal cilt bakımı

Cilt bakımı, cildin ihtiyaçlarına uygun derinlemesine bakım işlemlerinin alanında uzman kişiler tarafından profesyonel ürünlerle uygulanma işlemidir. Medica Estetik tüm bu uygulama işlemlerini 20 yılı aşan deneyimi ve tecrübesi ile sizlere uygulamaktadır.

Medica Estetik cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesi için temizlik ve bakımına özen göstererek, yaşla birlikte oluşacak kırışıklık ve yıpranmalar gibi cilt bakımına dair her konuda size profesyonel anlamda destek olur. Cildinizde hiçbir problem olmasa bile ayda bir kez cilt bakımı yaptırmak oluşması muhtemel sivilcelerin giderilmesine yardımcı olurken, aynı zamanda hücre onarımını sağlayarak cildinizdeki nem oranının düzenlenmesine yardımcı olur ve ince çizgilerin azaltılmasında etkili sonuçlar verir. 

Medica Estetik olarak cilt bakım işlemlerini kendi ithal ettiğimiz dünyaca ünlü ürün ve kozmetiklerle, uzman estetisyenlerimiz aracılığıyla uygulamaktayız. 

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir? 

Medica Estetik olarak cilt bakımının en önemli faydasının sağlıkla parlayan pürüzsüz bir cilt olduğu kanaatindeyiz. 

Buna ek olarak cilt bakımının diğer faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz; 

  • Cilt bakımı yaptırmak cildin doğal su ve sebum oranını dengeler, böylece ciltte sivilcelenme, kuruma ve kırışmanın önüne geçilir.
  • Cilt bakımı yaptırmak ciltteki gözeneklerin tıkanması önler, ciltten toksinlerin atılmasını sağlar.
  • Cilt bakımı yaptırmak ciltten ölü hücrenin kaldırılması ile canlı, yeni ve taze bir cildin ortaya çıkmasını sağlar.
  • Cilt bakımı yaptırmak cildin hücre yenilenme dengesini sağlar.
  • Cilt bakımı yaptırmak, yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen, vitamin ve nemin cilde kazandırılmasını sağlar. Buna ek olarak ciltteki kan dolaşımını artırır.

Ayda bir kez Medica Estetik salonlarına gelmek ve düzenli cilt bakımı yaptırmak, size ve cildinize yukarıda saydığımız tüm faydaları kazandırıyor olacaktır

Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır? 

Cilt bakımı, günlük ve haftalık olarak evde yapmış olduğunuz bakımlarla başlar. Bu bakım işlemlerinin sürdürülebilir ve sonuç verici olabilmesi için bakım sürecinin aletli profesyonel cilt bakımı ile devam etmesi gerekir. Medica Estetik olarak uyguladığımız aylık ve yıllık profesyonel bakım uygulamalarıyla amacımız, cildinizin daha alt katmanlarına bakım ürünlerini ulaştırılarak cildinizin ihtiyaçlarını gidermek, cildinizin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Cildin bakım süreci ne yazık ki evde kullanılan ürünler ile sağlanamamaktadır. Bu yüzden sizleri Medica Estetik güzellik salonlarında beklemekteyiz. Cildinize ihtiyaç duyduğu gençliği ve tazeliği Medica Estetik güzellik salonlarının 20 yıllık deneyimi ile kazandırın.

Kimler Cilt Bakımı Yaptırmalıdır? 

Gelişimini tamamlayana kadar herkesin cildi kendini yenilemeye devam eder. Ancak cilt, gelişimini tamamladıktan sonra bu yenileme yavaş ilerlediğinden ek uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakımını yaptırmak gerekir. Bu neden cilt bakımı yaptırmak için gelişimini tamamlamış herkesin Medica Estetik güzellik salonlarında bakım yaptırabileceğini söyleyebiliriz. Medica Estetik güzellik salonlarında yaptıracağınız uygulamalar sayesinde cildiniz daha iyi ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor olacaktır. 

WhatsApp chat