Medica Estetik İle Coolifting 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.
Medica Estetik olarak medikal cilt bakımı anlamında Coolifting, Pollegen Radyo Ferekans, Hydrafacial işlemleri yapmaktayız.

Medica Estetik merkezi yaptığı başarılı işlemler ile büyük bir müşteri memnuniyeti elde ederek, hastalarda bulunan tüm sorunları kısa sürede çözme odaklı çalışmalar yürütmektedir.

Cilt yenileme amacıyla oluşturulan yeni bir yöntem olan coolifting yöntemi, özellikle cilt bakım sistemi olarak sadece bir seansta bile Gözde fark edilecek bir etki yaratmaktadır. Aynı zamanda tedavi küre şeklinde tercih edildiğinde uzun süreli bir anti aging durumu meydana getiriyor.

Profesyonel cilt bakım tedavileri ile geçmişte sadece cilt yüzeyleri üzerinden tedavi yöntemleri uygulanmaktaydı. Özellikle günümüzün teknolojisi artarak bu tedavilere üst seviyelere taşımıştır. Cilt konusunda çıkan son teknoloji ise Coolifting oluyor. Tedavi yapılırken ilk olarak cilt üzerine basınç ile karbondioksit gazı ile bu yöntem uygulanıyor.

Coolifting uygulaması, cilt alanında son teknoloji olup ülkemizde yeni yeni yapılmaya başlanmış bir tedavi yöntemidir. Belirli bir dönemi olmayıp yaz veya kış fark etmeksizin yapılabilecek bir uygulamadır.

Medikal alanda oldukça geniş bir kullanıma sahip olan bu yöntem kapsamında düşük birisi ve yüksek basınca sahip karbondioksit gazı ile cildin ihtiyacı olan tüm besinler serum yardımıyla ağrı ve acı oluşturmadan uygulanmaktadır. İğnesiz bir mezoterapi uygulaması olarak da adlandırılan bir yöntemdir. Bu uygulamanın süreci sadece 5 dakika sürüyor. İşlem bittikten sonra ise aniden hastalar lifting etkisi ile karşı karşıya kalıyor. Bu lifting etkisi sayesinde yüzde bulunan pürüzsüzlük ve kırışıklıkların ortadan kalkması gibi durumlar meydana geliyor. Uygulama sonucunda ise cilt tamamen sağlıklı görünümüne yeniden kavuşuyor.

Coolifting Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cooliftinguygulaması ile birlikte ciddi oluşan çeşitli sarkmalar, yüzeysel çizgiler ile birlikte kırışıklıklar kısa bir sürede iyileşme sağlıyor ve cilt üzerinde kalıcı bir iyileşme ile karşı karşıya kalınmaktadır. Tabancaya benzer bir başlık ile cilt düşük bir seviyede soğuk ve yüksek bir basınçta karbondioksit gazı püskürtülerek sisteminde damar genişlemesi meydana gelir.

İşlem esnasında soğuk gazın tercih edilme sebebi uyarıcı görevi görmesidir. İşlemler sonucunda cilde serum püskürtülerek genişleyen damarlar kullanılır ve daha derine bir etki oluşturulur. Düşük bir sıcaklığa sahip olan yüksek basınçta ki karbondioksit gazı ile birlikte asit birleşimi sonucunda cildin kolajen ve elastin seviyesi artış sağlar bu durumda dokuların daha iyi bir nemlendirici etki yaşamasına neden olur. Uygulama yapılırken içerisinde bulunan basınç ile soğuk sürekli olarak kontrol altında tutulmalıdır. Bu yüzden uygulama oldukça güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Coolifting İle Tedavi Süreci

Coolifting yöntemi için tedavi sürecine uygun bir plan yapılmaktadır. Planın uygun olması için ise öncelikle hastanın Medica Estetik merkezî bünyesinde bulunan uzman doktorlar ile görüşmesi gerekiyor. Yapılan görüşme ve hastadan alınan bilgiler doğrultusunda ise hastanın cildine uygun olan tedavi seans planlanarak, süreç başlatılmaktadır.

Coolifting İle Etki Mekanizması

Coolifting tedavisi yöntemi ile soğuk ve basınca sahip olan karbondioksit gazı kullanılarak bakım gerçekleştirmektedir. Yüze uygulanan serum içerisinde bulunan faydalı içerikler ile cilde birçok fayda sağlanıyor.Cildin uygulama sonucunda soğutulması ile birlikte bir şoka neden oluyor bununla birlikte olarak şok sonucu ciltte rejuvenasyon meydana geliyor.

Soğuktan dolayı da kan sistemi damarların kasılmasını sağlayarak daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesine neden oluyor. Etkileyen yanı sıra karbondioksit gazı ile uygulanan tedavi sonucunda anti aging uygulaması faydaları meydana geliyor. Bu faydaları ise şu şekilde; kolajen ile elastin üretiminin artması ve kan dolaşımının artması ile dokularda oksijenlenme durumu meydana geliyor.

Karbondioksit Gazının Cilt Üzerinde Etkisi

Medica Estetik merkezi olarak sizlere kusursuz işlemler sunmak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Uygulamış olduğumuz coolifting tedavisi ile birlikte karbondioksit gazı, cilt üzerinde uygulanan bölgede daha fazla oksijen iletildiği belirlenmektedir. Uygulama esnasında yapılan bölgede daha dolgun bir görünüm elde edilirken aynı zamanda gerginlikte oluşuyor. Aslında geçmişte karbondioksit tedavisi neredeyse 100 yıl öncesinden kullanılıyordu. ancak günümüzdeki teknoloji biraz daha geliştirilerek bu yöntem tekrar cilt alanında kullanılmaya başlamıştır.

Cilde Uygulanan Serum İçerisinde Hangi Maddeler Mevcut?

Coolifting yöntemi için cilde uygulanan serum içerisinde öncelikle cildi nemlendirmeye yarayan hyalüronik asit ve bununla birlikte akdari özleri, buğday proteini ve benzeri botanik içerikler yer almaktadır. cilde hiçbir zarar olmayıp tam tersi besleyici özelliği bulunuyor.

Coolifting Hangi Bölgede Kullanılıyor?

Son zamanlarda oldukça tercih edilen coolifting bakımı genellikle göz çevresi, alın bölgesi, yanaklar ve dudak gibi yaşlanmanın ve karışıklığın oldukça etkili olduğu bölgelerde tercih ediliyor.

Ancak sadece bu bölgelerde değil bununla birlikte yüz uygulamaların yanı sıra yaşlanmayı belli eden boyun, el ve dekolte kısımlarında da tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Uygulamanın ardından hemen etki eden bu yöntem ile cilt yorgun ve mat görüntüsünden kurtulmak da olup daha sağlıklı görünümü ile bizi karşılıyor.

Coolifting Kolay Bir Tedavi Mi?

Coolifting yöntemi, basit bir tedavi yöntemi olup gerçekleşen işlemler genelde 5 dakika olmaktadır. Rahat bir tedavi imkanı olması ile birlikte hiçbir olumsuzluk meydana getirmiyor ve gündelik hayatlarına geri dönme imkanı sunuyor.

Coolifting Tedavisinin Etkisini Ne Zaman Görebilirsiniz?

Coolifting tedavi yönteminin en avantajlı duruma tedavi sonrasında hemen olumlu bir etki yaratarak değişimi göstermesidir. Son teknoloji olarak hazırlanan bu cilt bakımı sayesinde her an en güzel hali yaratmak mümkün oluyor. İşlem sonrasında genellikle ilk fark edilen etki lift etkisi olmaktadır. İnce çizgiler daha hafif bir görünüme sahip olurken, lift etkisinin en çok etkilediği bölge burun kenarları ve ağız kenarları arasındaki çizgi olmaktadır.

Uygulanan yöntemle birlikte aynı zamanda cilt dokusu daha sağlıklı bir görünüm elde ederek hoş bir görüntüye çağırıyor. Genellikle bayanlar özel bir davete gidecekleri zaman bu yöntemi uyguluyor. Ancak bildiğiniz gibi işlemin tam anlamıyla etkisini göstermesi için en az 12 saat geçmesi gerekiyor. Bundan dolayı kişilerin böyle bir durumda bir gün önceden bu tedavi uygulaması daha başarılı sonuçlar elde edilecektir. Aynı zamanda yapılan tedaviler net olarak 3 ya da 4 seans oluyor.

Coolifting tedavisi uygulanırken bazı farklı estetik uygulamalar ile kombine durumu meydana gelmektedir. Yapılan tedaviler ile fraksiyonel adı verilen cilt uygulamaları ile tam anlamıyla derin bir cilt temizliği sunuluyor. Bu yöntem ile özellikle kuru cildi en iyi şekilde besliyor. Tedavi süreci hasta için oldukça avantajlı geçiyor.

Coolifting Uygulama Sıklığı Ne Olmalı?

Coolifting uygulaması yapılırken hiçbir şekilde günlük yaşam etkilenmemektedir. Hastalar bu uygulama esnasında tamamen konforlu bir hizmet olarak cildi besleyen uygulamadan yararlanmaktadır. Genel olarak çok fazla bir yan etkisi bulunmaz. Ancak bazı durumlarda kızarıklık ve ödem gibi sorunlar meydana gelebildiği için seans kararları tedavinin gidişatına göre belirlenmektedir. Uygulama sıklığı durumunu ele alacak olursak uygulama seans bilgileri hastaların durumuna göre belirlenmektedir.

Medica Estetik merkezi olarak sizlere en iyi cilt bakım tedavileri sunuluyor. Tedavi süreci daima uzman eller tarafından gerçekleştirilerek kişiler için en iyi yöntem izleniyor. Medica Estetik merkezi sizler için 7/24 hizmet vermekte olup sizler için daima en iyisini sunuyoruz.

WhatsApp chat