Esenler VelaShape İle Bölgesel Zayıflama 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak Velashape yöntemiyle bölgesel zayıflama ve ödem tedavisi yapmaktayız.Hormonlar, kilo, yaş ve kalıtımın her biri vücutta aşırı yağ ve cansız, topaklı lekelerin birikmesine neden oluyor. VelaShape  yöntemi, vücudun diyet ve egzersizle kilo kaybına dirençli bölgelerine, karın ve kalça gibi  bölgelerine klinik olarak kanıtlanmış, cerrahi olmayan bir çözümdür.  Popülerliği  İnsanlar sonuçlarını gördükçe hızla artıyor.

VelaShape vücudunuzdaki selüliti günlük yaşantınızı etkilemeden düzeltebilecek olan acısız bir sistemdir. VelaShape, bölgesel incelme ve vücudunuzu şekillendirerek size rahatsızlık vermeden çarpıcı sonuçlar almanızı sağlar.

Velashape tedavisi benim için uygun mu?

Bu tedavi hemen hemen herkes için uygundur. Bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit görümünü hafifletmek konusunda son derece etkili olan bu tedaviyi sadece cilt kalitesini artırmak için bile deneyebilirsiniz. Bazı hastalar zayıf oldukları, hatta selülit problemi yaşamadıkları halde vücutlarından hoşnut değildir. Bunun nedeni ise ciltlerinin diriliğini kaybetmesidir ve VelaShape bu konuda da son derece etkilidir.

velashape
velashape

Velashape Nasıl Uygulanır?

Medica estetik merkezimizde, elos teknolojisine sahip olan cihazlarımızla, kızıl ötesi ve radyo frekans enerjilerini birlikte kullanarak cilde belli bir sıcaklıkta ısı veriyoruz. Amaç hücre içi oksijen difüzyonunu artırmaktır. Vücudu şekillendirmek için ise vakumlama tekniği kullanılır.

VELASHAPE FAYDALARI

 • Hamilelik sonrası toparlar ve sıkılaştırır,
 • Vücüdun farklı bölgelerinde bulunan çatlakların düzelmesi,
 • Vücudu şekillendirmesi,
 • Selüliti düzeltmesi,
 • Bölgesel incelme,
 • Yağ dokusularının hacmini ve görünümünü azaltır,
velashape
velashape

VELASHAPE KİMLERE UYGULANABİLİR?

Bölgesel incelme , sıkılaştırma , selülit görünümünü azaltan ve vücudu şekillendiren son derece etkili olan bu teknoloji herkes için uygundur. Bazı hastalar tedaviyi zayıf oldukları , hatta selülit sorunu yaşamadıkları halde cilt diriliği için bu konuda son derece etkili olan VelaShape ile tedavi görmektedirler.

TEDAVİNİN DAHA UZUN ÖMÜRLÜ OLMASI İÇİN

VelaShape ile tedavi gördükten sonra, beslenmenize dikkat ederek ve egzersiz yaparak tedavinin sonuçlarını daha uzun ömürlü kılabilirsiniz.

Esenler Lenf Drenaj İle Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.
Medica Estetik olarak medikal cilt bakımı anlamında Coolifting, Pollegen Radyo Ferekans, Hydrafacial işlemleri yapmaktayız.

bölgesel zayıflama
bölgesel zayıflama

Gündelik hayatımız boyunca , vücudumuz toksinler oluşturma eğilimindedir. Lenfatik sisteminizin görevi, bu toksinleri ve diğer istenmeyen atıkları vücuttaki organ ağı yoluyla taşıyarak çıkarmaktır. Lenf, vücudunuzun bağışıklık sistemine yardımcı olmak ve enfeksiyonla savaşmak için beyaz kan hücreleri içeren berrak, hafif sarı bir sıvıdır.

Lenfatik sistem bizi  sağlıklı tutar. Vücuttaki lenf akışını aktive etmek bağışıklık sistemini uyarabilir. Düzgün çalışmadığında, bu toksinleri içeren durgun sıvı vücutta birikir. Kendinizi tedirgin hissediyor, halsiz hissediyorsanız, küçük ağrılarınız varsa veya soğuk algınlığına ve kızarıklığa karşı duyarlıysanız, büyük olasılıkla lenfatik sisteminiz işini yapmıyor olabilir. Sisteminizin çalışmadığı daha ciddi durumlarda ise lenfödem, enfeksiyon, tıkanma ve kanser oluşur.

Nasıl uygulanır?

bölgesel zayıflama
bölgesel zayıflama

Medica estetik merkezimizde lenf drenaj masaj uygulamasında hastaya ince bir çorap giydirildikten sonra bel bölgesinden ayak ucuna kadar saran kapalı bir kılıf ile bu bölgeler sarılmaktadır. Ardından makine çalıştırılarak ayak ucundan yukarıya doğru belli aralıklarla belirlenen derecede basınçlar uygulanarak Lenf drenaj masajı yapılır.

Lenf drenaj hangi bölgeye uygulanmaktadır?

Lenf drenaj sistemi herhangi bir bölgeye bağlı olmayıp tüm vücuda uygulanabilen bir yöntemdir. Ayrıca belli bir bölgeye uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Neden Lenf Drenaj Masajını Seçmelisiniz ve Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki atıklar normal sağlıklı bir lenfatik dolaşımda toplanır ve vücuttan idrarla giderilir. Bununla birlikte, eğer bu sistem düzgün çalışmıyorsa, lenf dolaşımı da bozulur ve bazen atıklar vücuttan çıkamadığı için tıkanır. Bu durumda, bölgede ödem oluşumu kötü dolaşım ve farklı şikayetlere de neden olmaktadır.

Lenfatik sistemdeki kötü akış ve vücuttaki ödemler, özellikle kol ve bacaklarda kendini göstererek ağrı, uyuşma ve şişlik gibi belirtiler gösterebilir. Selülit, lenfatik dolaşım bozukluğu olduğu için bu sorunu yaşayan insanların çok büyük bir yüzdesinde selülit sorunları da vardır. Bu nedenle lenf drenaj masajı, bu sorun ve şikayetlerin giderilmesi için çok önemli bir masaj ve tedavi türüdür.

Atık ve toksinler vücuttan atılmadığında, cilt tabakasında ödemle birlikte sorunlara neden olur. Sivilce ve sivilce problemleri, lenf dolaşım sisteminin doğru çalışmamasından kaynaklanabilir. Öte yandan, kilo problemleri, hormonal dengesizlikler ve menopoz hastaları için etkili bir masaj yöntemidir.

Deri tabakasının altındaki lenfatik dolaşım sistemi, lenf drenaj masajı yöntemleriyle hedeflenir. Lenf drenaj masaj sistemi ile vücuda çeşitli şiddette basınçlar uygulanır, bu akışın engellendiği noktalardaki dolaşımın hızlandırılması ve bu tıkanmaların giderilmesi için uygulanır. Uzman terapist, bu masajı kişinin şikayetlerine göre yerel olarak uygulayabilir. Bu şekilde, lenf dolaşımı hızlanacak ve ödem ve şişmeye neden olan atıklar vücuttan temizlenecektir.

Lenfatik drenaj masajının yararları:

 • Sıvı tutulması nedeniyle şişmiş bacaklar veya kollar
 • Ameliyat öncesi veya sonrası
 • Lenfödem
 • Meme kanseri tedavisi sonrası iyileşme oranının artması
 • Göğüs hassasiyeti ve tıkanıklığı
 • Kronik yorgunluk sendromu
 • Depresyon ve Anksiyete
 • Hormonal ve duygusal dengesizlikler
 • Selülit yağ birikimi
 • Soğuk algınlığı, grip, bademcik iltihabı, sinüs ve maya enfeksiyonları gibi tekrarlayan enfeksiyonlar
WhatsApp chat