Soğuk Lipoliz 0 (505) 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Diyetle çözülmeyen, bölgesel incelme ve selülit sorunları için bugün artık Avrupa ve Amerika’da soya enjeksiyon yöntemi uygulanıyor. Türkiye’de az sayıda hekimin uyguladığı bu yöntem Avrupa ve ABD de büyük ilgi görüyor. Bazı insanların kiloları fazla olmadığı halde belirli bölgelerde aşırı yağ birikimi oluşur. Kadınlarda bacak, kalça, karın, bel yan tarafları, erkeklerde ise özellikle karın ve bel en çok yağ birikimine yatkın yerlerdir.

Soğuk Lipoliz’in en önemli özelliği ameliyat gerektirmeden yağlardan kurtulma olanağı vermesidir.

Son dönemin en gözde zayıflama yöntemlerinden olan Soğuk Lipoliz yönteminde etken madde fosfatidilkolin olan bir ilaç kullanılıyor. Bu madde insan vücudunda bulunan ve yağ metabolizmasında önemli rolü olan bir maddedir. Lesitin ve fosfatidilkolin, vücudumuzda yağları parçalamaktan sorumlu olan, safra kesesi tarafından yapılan safranın içinde bulunmaktadır. Bu tedavinin niçin yan etkisinin olmadığı konusunu açıklar. Çünkü vücudumuz bu prosesi her zaman zaten yapmaktadır. Soğuk Lipoliz tedavisinin avantajı direkt olarak hedef seçilen vücut bölgesindeki yağ dokusunun içine enjekte edilmesidir. Böylelikle yağ eritici etkisi hızlanır.

Aslında bu madde yaklaşık on yıldır kolesterol düşürmek amacıyla ilaç olarak da kullanılmaktadır. Yöntemin amacı bu maddeyi yağ fazlalığı olan bölgelere enjeksiyon ile vererek arzu edilen bölgelerdeki yağların eritilmesidir. Vücuda enjekte edildiğinde yağ hücresinin zarını eritir. Hücre içindeki yağ, karaciğer tarafından eritilir. Bu yöntemde yağ hücresinin zarı eritildiği için sayısal tipte artan yağ hücresi çoğalmalarında çok etkilidir. Bu nedenle belli bölgelerdeki yağlanma tamamen ortadan kalkar. Bu yerel fazlalıklar özellikle bel her iki yan tarafı, göbek, bacak ve diz içleri, kol ve ayak bileği, gözaltı hafif torbalanmalar ve gıdık bölgesindeki hafif fazlalıklardır. Fosfatidilkolin soyadan elde edilen bir madde ve alkolik siroz ve yüksek kolesterol gibi durumlarda karaciğeri yenileme ve temizleme özellikleri olduğu düşünülüyor, vücutta genel zayıflamadan çok özellikle bazı bölgelerde yerel şekilde yerleşen ve giysilerde kendisini bant şeklinde gösterebilen durumlar için kullanılıyor. Bu yöntem, mezoterapi uygulamasına benzer bir yöntemle fazlalıkların yok edilmesi istenilen bölgelerde, çok ince uçlu bir iğne ile ilaç enjeksiyonu şeklinde gerçekleşiyor. Gözaltı torbaları yağdan oluşuyorsa ve gıdı bölgesinde fazla yağlanma varsa bu yöntem uygulanabilir.

Estetik Ararken Sağlık Mı Arıyorsunuz? Bölgesel Estetikte Soğuk Lipoliz Uygulaması 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat