Evde Medikal Cilt Bakımı Yaparken Uygulayabileceğiniz 8 Basit Yöntem 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Evde Cilt Bakımı Yaparken Uygulayabileceğiniz 8 Basit Yöntem
Aynada cildini ışıl ışıl ve pürüzsüz gören her kadın, kendisini mutlu hisseder. Ancak yoğun çalışma hayatı, gündelik koşuşturmalar derken cilt bakımına vakit ayırmak da gün geçtikçe zorlaşıyor. Her kadının rahatlıkla uygulayabileceği ve evinde pratik olarak yapabileceği cilt bakım tüyolarını sizler için derledik.
Yüzünüzü temizleyin
Cilt bakımındaki ilk ve en önemli basamak cildin ve yüzün temizliğidir. Temiz ve nemli bir yüz için cildi bol bol yıkamak gerekir. Yüz bölgesi için nemlendirici nitelikteki yüz temizleme jellerinden faydalanabilirsiniz. Temizleme sütleri de bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.
Medica Estetik İle Hydrabeauty
Hydrabeauty yöntemi Medica Estetik merkezi tarafından ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlar ile gerçekleşen bir yöntem olmaktadır. İşlemde birçok cilt bakımı türü olan Hydrabeauty ile yüz boyun ve dekolte çevrelerinde bulunan nem ve elastikiyetin kaybolması sonucunda meydana gelen cilt yapısının bozulması veya sivilcelenme gibi durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Danışanın cilt dokusuna uygun bir şekilde yapılan bu yöntemi ile temizleme ve nemlendirmenin yanı sıra antioksidan koruması da meydana gelmektedir.
Cildin parlak ve sağlıklı olması için bakım esnasında deri ve hücrelerin en iyi şekilde nemlendirilmesi yöntemin işe yaraması açısından önemli bir durumdur. Günümüzde yapılan hatalardan en büyüğü kalitesi bilinmeyen kozmetik ürünlerinin kullanılması cildin bozulmasına neden olur. Bununla birlikte asla ciltte bulunan sivilce ya da siyah nokta sıkılmamalıdır. Bu durum sonucunda ise cildimizin üst tabakası zarar görmektedir. Aynı zamanda cildimizi tam anlamı ile temizleme durumunda ise cildi bulunmakta olan ön üzeri kalıntıları ile derinleme bir temizlik yapmak mümkün olmaz. Bu durum sonucunda tekrar sivilce ya da akne durumu tekrarlayabilir. Cildin sağlıklı olması için daima gözeneklerin açık olması gerekiyor. Çünkü eğer gözenekler açık ise cilt daha rahat bir hava alacak ve daha sağlıklı bir durumda yer alacaktır. Birçok cilt tipine uygulanabilen Hydrabeauty yöntemi ile cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakım sadece 5-10 dakika içerisinde sunulmaktadır. Cilt iyi bir şekilde temizlenirse daha kolay bir şekilde nefes alacaktır. Bu durumda sağlıklı nemlendirmesi demektir. Fakat bu yöntemi evde değil inşallah bu Koronavirüs süreci geçtiğinde Medica Estetik uzmanları sizi Bakırköy Güzellik Merkezimizde sizleri bekliyor olacaktır.

Tonikleme işlemi
Yüzü temizleme işleminin ardından tonikleme işlemi uygulanmalıdır. Bu işlemin hedefi, cildin gözeneklerini arındırmak, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemektir. Yüzü temizledikten sonra tonikleme işlemi de gözeneklerin arındırılması, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemek adına önemlidir. Kimyasal ve esans içermeyen gül suyunu da tonik olarak kullanabilirsiniz. Gül suyunu pamuğa dökün ve yüzünüzü silin. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın.
Nemlendirici krem
Cildin temizliği kadar nemlendirilmesi ve beslenmesi de çok önemlidir. Bunun için cilt yapınıza uygun bir nemlendirici krem seçin. Ancak her krem her cilt yapısına uygun değildir. Bu nedenle cilt yapısına uygun kremler tercih edilmelidir.
Buhar uygulaması
Siyah noktalar ve sivilcelerin oluşumunu ise hava kirliliği gibi çevresel faktörler ve aşırı yağın cilt gözeneklerini tıkaması tetikler. Siyah noktaları evde kendiniz temizlemek istiyorsanız önce gözeneklerin açılması için buhar kullanmalısınız. Bir tencereye 3-4 parmak su koyup kaynatın ve ocaktan alın. Sonra yüzünüzü 10 dakika kadar, belirli bir mesafeden buhara tutun. Cildiniz yumuşayıp gözenekler açıldıktan sonra siyah noktaları cildinizi tahriş edecek kadar sıkmadan temizleyebilirsiniz.
Peeling
Sağlıklı bir cilde sahip olmak için, cildi ölü hücrelerden arındırma işlevi gören peeling, cilt temizliği için iyi bir yöntemdir. Yüzünüze uygun hassas bir peelingi dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Yağlı bölgelere daha fazla ağırlık verin. Ilık suya batırılmış bir havlu ile yüzünüzü silin.
Bal maskesi
Bal maskesi de yüz temizliğinde kullanılan yöntemlerden biridir. Bir miktar balı yüzünüze sürüp yarım saat beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez yüz maskesi olarak kullanın. Yüzünüzün daha önce olmadığı kadar pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.
Limon suyu ile temizlik
Yine çok sık olmamakla birlikte limon suyunu bir pamuk yardımıyla cildinize sürün. Limonun içinde bulunan sitrik asit hem renk düzensizliklerini eşitleyecek hem de aknelerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

WhatsApp chat