Medica Estetik İle Hydrafacial 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.
Medica Estetik olarak medikal cilt bakımı anlamında Coolifting, Pollegen Radyo Ferekans, Hydrafacial işlemleri yapmaktayız.

Hydrafacial yöntemi Medica Estetik merkezi tarafından uzman ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlar ile gerçekleşen bir yöntem olmaktadır. Tedaviden çok bir cilt bakımı türü olan Hydrafacial ile yüz boyun ve dekolte çevrelerinde bulunan nem ve elastikiyetin kaybolması sonucunda meydana gelen cilt yapısının bozulması veya sivilcelenme gibi durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Hastalığın cilt dokusuna uygun bir şekilde yapılan bu yöntemi ile temizleme ve nemlendirmenin yanı sıra antioksidan koruması da meydana gelmektedir.

Cildin parlak ve sağlıklı olması için bakım esnasında deri ve hücrelerin en iyi şekilde nemlendirilmesi yöntemin işe yaraması açısından önemli bir durumdur. Günümüzde yapılan hatalardan en büyüğü kalitesi bilinmeyen kozmetik ürünlerinin kullanılması dil sağlığının bozulmasına neden olur. Bununla birlikte asla ciltte bulunan sivilce ya da siyah nokta sıkılmamalıdır. Bu durum sonucunda ise cildimizin üst tabakası zarar görmektedir. Aynı zamanda cildimizi tam anlamı ile temizleme durumunda ise ciddi bulunmakta olan ön üzeri kalıntıları ile derinleme bir temizlik yapmak mümkün olmaz. Bu durum sonucunda tekrar sivilce ya da akne durumu tekrarlayabilir. Cildin sağlıklı olması için daima gözeneklerin açık olması gerekiyor. Çünkü eğer gözenekler açık ise cilt daha rahat bir hava alacak ve daha sağlıklı bir durumda yer alacaktır. Birçok cilt tipine uygulanabilen Hydrafacial yöntemi ile cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakım sadece 5-10 dakika içerisinde sunulmaktadır. Cilt iyi bir şekilde temizlenirse daha kolay bir şekilde nefes alacaktır. Bu durumda sağlıklı nemlendirmesi demektir.

Hydrafacial Yöntemi Nedir?

Sizlere sunmakta olduğumuz Hydrafacial işlemi bir tür gençleştirici yani yaşlanmaya karşı bir bakım çeşidi olmaktadır. Bu yöntem ile cilt sağlıklı bir şekilde yenilenerek, ciltte bulunan lekelere çözüm bulunmaktadır. Yöntem esnasında vakum ya da enjeksiyon gibi yöntemler bulunmamaktadır. Bununla birlikte uygulanan bakım çalışması tamamen acısız ve ağrısızdır. Geliştirilmiş olan son teknoloji vortex sayesinde cilde hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Bununla birlikte cildin gerçek anlamda yenilenmesini olanak sağlar. Uygulandığı takdirde cildin sağlıklı parlak olmasını sağlarken çok sık tercih edilen bir uygulama olmaktadır. Hydrafacial yöntem uygulanırken tek seans yeterli olmaktadır. Seans kapsamında ise derin bir temizleme işlemi, soyma ve yenileme işlemleri bununla birlikte ise nemlendirme işlemi gerçekleşmektedir. İlaveten tercihe göre antioksidan işlemleri de kullanılabilir. Uygulanan yöntem sayesinde cildin en alt seviyesine kadar temizlik mümkün oluyor.

Mevcut olan vakumlu başlığı sayesinde ciltte iyi bir düzeyde soyularak tüm ölü hücreler ve kapalı gözenekler temizlemekte olup cildi arındırır. Bununla birlikte eğer ciltte çizikler veya renk farklılıkları bulunuyorsa uygulanan bu yöntem sayesinde bunlar ortadan kaldırılabilir. İçerisinde antioksidan ve hyalüronikasit ile protein içeren solüsyonlar başarılı bir şekilde cilt altına uygulanarak cildin yeniden genç ve canlı bir görünüme kavuşması sağlanır. Bu yöntem için tek seans yeterlidir. Uygulanan bu bakım çalışması kolay ve hızlı bir şekilde sunulur.

Hydrafacial Ne İşe Yarıyor?

Birçok nedenden dolayı tercih edilen kozmetik ürünleri veya çevresel faktörlerden dolayı cilt tipi birtakım bozulmalar yaşıyor hatta bu yüzden gözeneklerin kapanması ile karşı karşıya kalıyor. Bununla birlikte eğer cildin alt katmanlarında ölü hücreler birikirse bu durum sonucunda olduğunuzdan daha yaşlı veya yorgun görünmeniz mümkün oluyor. Hydrafacialile uygulama sonrasında hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Cildinizde bulunan sorunlar ise yaklaşık olarak yarım saatlik bir süre içerisinde tamamen ortadan kaldırılıyor. Cildin tam anlamıyla temizlenmesi sayesinde ciltte yer alan problemlerin çoğu gideriliyor. Bununla birlikte ise ciddi bulunan iller vakumlu başlık ile temizlenerek, cildi besleyecek serumlar cilde uygulanmaktadır.

Yapılan bakım işleminden sonra ise eğer lekelenme sorunu var ise lekelenme problemi analiz edilerek ona uygun olan LED yardımıyla lekeler ortadan kaldırılır. Eğer cilt uzmanı tarafından gerekli bulunursa cilde peeling bakımı da yapılmaktadır. Özellikle hassas ciltler için hiçbir sorun yaratmadan bak daha tahriş etmeden sağlıklı bir cilt imkânı ile bizi karşılar. Meydana gelen cilt kırışıklıkları ise yine bu yöntem ile kolayca yok edilmektedir. Uygulanan tek bir seans 30 dakikadan daha kısa sürmektedir.

Hydrafacial Uygulamasının Başlıca Faydaları

Birçok cilt bakım yönteminde olduğu gibi bu yöntemde oldukça avantajlı bir seçenek oluyor. Bu faydaları sıralayacak olursak bunlar şu şekilde;

 • Derinlemesine cilt temizliği sunar.
 • Uygulanan peeling siyah nokta ve akne gibi sorunlar ortadan kaldırılıyor.
 • Farklı sorunlara göre farklı serumlar uygulanıyor.
 • Solüsyonla ile cilt nemlendirici bir etki yaratır.
 • LED teknolojisi kullanılarak cilt sıkılaştırılır.
 • 7’den 70’e herkese uygun bir yöntem olmaktadır.
 • Acı ve ağrı oluşmaz.

Hydrafacial Uygulamaları

Cildin tüm tabakasının başarılı bir şekilde temizlenmesi ve beslenmesini sağlar. Böylece cilt yenilenmektedir. Medica Estetik merkezimiz tarafından işten uygulanırken aynı zamanda sağlıklı bir imkânı da sunuyor. Uygulanan bu yöntem her cilt tipine uygun olmaktadır. Bay ya da bayan fark etmeksizin uygulanabilen bu yöntem ile daha gençleşmiş bir cilt mümkün oluyor. Eğer bu yöntem tedavi amacı ile tercih edilecekse genellikle her hafta 4 ile 6 seanslık bir program izlenmektedir. Ancak sağlıklı görünümlü kurulması amacıyla yapılıyor ise ayda bir yaptırmak yeterli olacaktır. Bu yöntemi uygulayarak cildinize daima bakımlı ve canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu yöntem ile birlikte yapmanız gereken tek şey ise o gün yani yöntem uygulandıktan sonra yüzünüzü yıkamanız olacaktır.

Hydrafacial Nasıl Uygulanıyor?

Hydrafacial yöntemi ile ilk olarak cilt vakum mekanizması kullanılarak temizlenmektedir. Ardından ise peeling işlemine geçilir. Ciltte bulunan leke veya sivilce izleri gibi durumlarda elmas başlık tercih edilerek cildin mikrodermabrazyonu meydana gelmektedir. Bu işlemlerden sonra uygulanan serum ile ciltte bulunan soruna göre içerikler uygulanır. Örneğin t bölgesi için yağ dengeleyici bir serum tercih edilmektedir. Ardından ise nemlendirme amacıyla çeşitli solüsyonlar cilde uygulanır. LED terapi ise genellikle sivilceler hangi durumlarda mavi ışık yöntemleri kullanılarak bulunan bakteri yok etmektedir. Eğer kırışıklık söz konusu ise kırmızı LED tedavisi tercih ile cilt sıkılaştırılır.

Yaş Sınırlaması Var Mı?

Medica Estetik merkezimiz tarafından uygulanan bu yöntem için tüm yaş seviyeleri uygun olmaktadır. Ancak yaş grubuna göre uygulanan tedavi yöntemi farklıdır. Orta yaş gruplarda genellikle elastiyen kaybını engelleyen serumlar tercih edilmektedir. Gençler ise genellikle sivilce ve akne sorunlarına karşı serum talep etmektedir. Uygulaması yapılırken Hydrafacial yönteminin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Neden Medica Estetik Hydrafacial Tercih Etmeliyim?

Medica Estetik merkezimiz tarafından uygulanan Hydrafacial uygulamasını tercih etmeniz için sebepler şu şekilde;

 • Ağrısız ve acısız bir tedavi imkanı sunar.
 • Yaklaşık olarak yarım saatlik bir uygulama süreci bulmuyor.
 • Anında gözle görülür sonuçlar vermektedir.
 • Her cilt tipine uygundur.
 • Güçlü bir invaziv tedavi imkanı sunar.
 • FDA onaylı bir cilt makinesi kullanılmaktadır.
 • Gülen yüzlü bir hizmet verilmektedir.
 • Merkezimizde yer alan ekibimiz alan uzmanlarından oluşmaktadır.
 • Merkezimiz bünyesinde son teknoloji ekipmanlar kullanılıyor.

Medica Estetik merkezi olarak sizlere kusursuz bir hizmet sunuyor ve bu alanda da daima yanınızda yer alıyoruz.

WhatsApp chat