Medica Estetik İle Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, vücudun farklı bölgelerinde oluşan yağ fazlalıklarının azaltılmasını sağlayan yöntem ve uygulamaların tümünü kapsamaktadır. Bölgesel incelme yöntemleri ile yağ hücrelerinin parçalanarak katı halden sıvı hale geçmesi sağlanır ve yağlar vücut tarafından kullanılarak yakılmış olur.

Beslenme alışkanlıkları, genetik yapı ve diğer çeşitli etkenlerden dolayı, vücudun göbek, bel, basen gibi bölgelerinde diğer bölgelere oranla daha fazla yağlanma meydana gelmektedir. Bazen diyet ve spor gibi aktivitelerle bu fazla yağları yakmak mümkün olurken çoğu kez sonuç hiç değişmemekte ve farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Medica Estetik; AWT, Velashape, İnfrared, Lenf Drenaj ve Soğuk Lipoliz yöntemlerini kullanarak bölgesel incelme ve sıkılaşma için sizlere uzman ekibi ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

İnfrared Işını Nedir?

İnfared bir kızılötesi ışındır. Işığının dokularda meydana getirdiği ısı artışıyla, metabolizma hızlandırılarak depolanan yağların parçalanmasını sağlayan yöntemdir. Bölgesel veya yaygın bölgesel yağların azaltılması amacıyla, kas dokusunun kırmızı liflerini uyararak vücuttaki yağların yakılmasını tetikler.

İnfrared İle Bölgesel İncelme ve Sıkılaşma

İnfrared Işınlarının yardımıyla arzu ettiğiniz inceliği ve sağlıklı cilt görünümünü elde etmenizi kolaylaştırıyor. Bu yöntemde uygulanan infrared ışınlar cildin içerisine kadar nüfuz ederek bölgede ki hücrelerin hareketlenmesini ve fonksiyonlarının artmasını teşvik etmiş oluyor. Böylece yağ yakma süreciniz hızlanmış oluyor. Kaslarınız sıkılaşmış, toparlanmış ve dolayısıyla genel görünümünüz de daha ince bir hal almış oluyor. Ayrıca kırışıklıklarınız da ortadan kalkmış oluyor.

Işın Çok Fazla Verilebilir mi?

Tedavi sırasında istenmeyen sıcaklıklardan kaçınmak için cilt sıcaklığı özel infrared termometreler ile ölçülür. Ve bu sorunun önüne geçilmiş olur. Bölgesel zayıflama işlemi yaptıranlar için öncelikli prosedür işlem sırasında sıcaklığın ölçülmesidir.

İnfrared Uygulamasının Etki Süresi

İnfrared uygulamalar, yaklaşık 5 haftalık süre içinde 1-2 beden incelme sağlamaktadır. Yüksek oranda sıkılaştırma özelliği sayesinde yüksek orandaki kilo kayıplarında bile sıkı ve fit bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

İnfrared Işın Kimlere Uygulanmaz

Parkinson, MS, epilepsi, kanser öyküsü olan hastalar, emzirme, hamilelik, kalp pili olan ve büyük metal protezi olan hastalara uygulanmamaktadır.

İnfrared bir ultraviyole ışını değildir. Pek çok hastalığı tedavisinde de kullanılabilmektedir.

Medica Estetik olarak, pek çok bölgesel zayıflama yöntemini uygulamaktayız. Alanında uzman kadromuz ile uyguladığımız bu yöntemler hususunda endişe etmenize gerek yoktur. Bölgesel zayıflama yöntemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat