İpek Kirpik 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak kalıcı makyaj anlamında Lipliner, Dipliner, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu, Kirpik perması, microblading işlemleri yapmaktayız.

İpek Kirpik
Göz makyajımız esnasında en çok dikkat ettiğimiz bölgemiz kirpiklerimizdir. Gerek doğuştan gerekse yapılan yanlış makyaj uygulamalarından dolayı bir çoğumuz, kirpiklerimizin yapısından dolayı mutsuzuz. Seyrek, arzu edilen uzunlukta olmayan ve şekilsiz kirpiklere sahip olan kadınların sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Hayal edilen kirpikler için dışarıdan yapılabilen bazı uygulamalar mevcut. Son zamanların trend uygulamalarından birisi de az sonra bahsedeceğimiz ipek kirpik uygulaması. ipek kirpik uygulaması hakkında en çok merak ettiğiniz hususlara açıklayıcı cevaplar vererek sizleri bilgilendirelim.

İpek Kirpik Nedir ?
İpek kirpik, kısa veya seyrek kirpiklerin istenilen uzunlukta görünmesi veya daha dolgun bir kirpik yapısı için ipek kirpik tanelerinin tek tek doğal kirpiklerimizin üzerine yapıştırılma işlemidir.

Düzenli bakımlarını yaptırarak aylarca kullanabileceğiniz protez kirpiklerinize makyaj yapabilir, rahatlıkla temizleyebilir ve kendi doğal kirpikleriniz gibi rahat kullanabilirsiniz.

Protez Kirpik (İpek kirpik) uygulamasında yapılan ön hazırlıklar nelerdir?
Öncelikle uygulamaya gelmeden önce göz makyajınız varsa temizlemelisiniz, eğer temizlemeyi unutmuşsanız veya temizlemeye vaktiniz yoksa uygulama merkezinde işlemden önce temizlenir.

Protez Kirpik (İpek kirpik) uygulaması ne kadar zaman alıyor?
İpek kirpik uygulaması kirpiklerin yapısına göre yaklaşık 1-1,5 saat süren bir işlemdir.

İpek kirpiklerin kalıcılık süresi nedir?
Normalde kirpiklerimiz 3 ayda bir dökülerek kendini yeniler, dolayısıyla ipek kirpiklerde doğal kirpiklerimizle beraber ortalama 3 ay sonunda dökülür.

Protez Kirpik (İpek kirpik) uygulamasından sonra nelere dikkat etmeliyiz?
İşlemden sonra kirpiklerin su ile teması ve temizlenmesi , gözlerin ovuşturulması ve yüzüstü uyunması; kirpiklerin dökülmemesi ve kalıcılığın uzun süre devam etmesi için önerilmez. İpek kirpiklerin yaklaşık 3-4 haftada bir uygulamanın yapıldığı merkezde bakımının yapılması tavsiye edilir. Rimel kullanabilirsiniz ama kirpikler doğal bir görünüme sahip olduğu için kullanmasanız da olabilir.

Protez Kirpik (İpek Kirpik) uygulaması yaptırmadan önce bilmeniz gereken önemli hususlar
Öncelikle ipek kirpik uygulaması çok ciddi profesyonellik gerektiren bir işlemdir. işlem sırasında kullanılacak yapıştırıcı ve ipek kirpikler, kalitesini kanıtlamış ürünler olmalıdır. Aksi halde kullanılacak kalitesiz malzemeler kaşların dökülmesine ve gözlerde enfeksiyon ve başka problemlere yol açabiliyor. Bununla birlikte seçeceğiniz uzmanın işinin ehli ve referans sahibi olmasında fayda var. Yanlış uygulamaların başlıcaları kirpiklerin ters yönde takılması, kirpik başına yanlışlıkla fazla kirpik eklenip topakımsı bir görüntü, uygun olmayan renk ve boyutta kirpikler gibi bir çok uygulama sayabiliriz.

WhatsApp chat