İstanbul Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama Merkezi

bölgesel zayıflama
bölgesel zayıflama

Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama

Vücut görüntüsünde kötü bir etki yaratan bölgesel yağların giderilmesinde çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Soğuk lipoliz de bu yöntemler arasında etkisi kanıtlanmış olanlardan birisidir. Cinsiyet fark etmeksizin bölgesel yağların giderilmesi sağlanabilmektedir. Kilo sorunlarının günümüzde daha sık yaşanmasında masa başa işlerin artması ve spora gösterilen ilginin azalması gösterilebilir. Hayat şartlarının değişmesi ile beraber daha az hareket eden insanlar, kilo sorunlarına karşı hızlı ve etkili çözümler arıyor. Soğuk lipoliz yöntemi ile inatçı yağların giderilmesi sağlanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz, isminden de tahmin edileceği üzere yağ hücrelerinin dondurulması ile gerçekleştirilmektedir. Bölgesel yağların dondurulması ile o bölgedeki hücrelerin öldürülmesi sağlanır. Ölü hücrelerin vücuttan uzaklaştırılması daha kolay gerçekleşmektedir. Liposuction yöntemine göre daha rahat bir incelme söz konusu olmaktadır. İşlemin uygulanmasının ardından ağrı yaşanmamaktadır. 1 seanslık bir yöntem olduğu için kişilerin hayat akışında bir aksamaya da neden olmaktadır.

Soğuk Lipoliz Nasıl İşe Yarıyor?

Kullanılan cihaz, düşük sıcaklığa sahip vakum masajının kullanılması ile yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlıyor. Yağ hücreleri, bu yöntem sayesinde normal hücrelerden izole edilmektedir. Yağ dokuları önce 45 dereceye kadar ısıtıldıktan hemen sonra -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. 1 saat süren bir beklemenin ardından, yağ hücrelerinin ölme süreci başlatılmış olur. Ani sıcaklık değişimi, bölgenin sıkılaşmasını da sağlamaktadır. Bu yöntemle elde edilen sonuçlar hiçbir kozmetik tedavide elde edilememektedir. Bir ya da iki seans sonunda etkili bir sonuç alınabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soğuk Lipoliz yöntemi:

  • Göbek,
  • Yan bölge,
  • Sezaryan sonrası ortaya çıkan alt karın,
  • Sırt,
  • Basen,
  • Bacaklarda uygulanabilmektedir.

Bu bölgelerde oluşan yağ birikimleri tek bir seansla %20 ila %40 oranında azaltılabiliyor. Tedavinin etkileri uzun ömürlü olup, her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Soğuk lipoliz yöntemi, vücut kütle indeksi normal olan ya da normalin biraz üstünde olan, bölgesel yağ problemi olan ve inatçı yağlarla mücadele etmekte zorlanan kişiler için uygun bir zayıflama yöntemidir. Hamile bayanlarda kullanılabilmesi için doğumdan 3 ay geçmesi gerekmektedir. Sezaryen doğumlarda da yaraların iyileşmesini beklemek yeterli olmaktadır.

 

WhatsApp chat