KALICI MAKYAJ 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak kalıcı makyaj anlamında Lipliner, Dipliner, İpek Kirpik, Saç Simülasyonu, Kirpik perması, microblading işlemleri yapmaktayız.

Kozmetik dövme ve doğal pigmentasyon olarak da bilinen kalıcı makyaj, cildin kalıcı bir pigmentasyona sahip olması için demir oksit içeren bir kalemin kullanılmasını içeren devrim niteliğinde bir kozmetik tekniktir. Cildin alt tabakasına renkli doğal pigmentlerin sokulmasıyla elde edilir. Bu uygulamada, dakikada yüzlerce minik delik yapan çok ince bir iğne kullanır. Genellikle dudaklarda, göz kapaklarında ve kaşlarda yapılır.

KIL TEKNİĞİ İLE KALICI MAKYAJ

Kişinin kaş kıllarına paralel olarak yapılan bir uygulamadır. Her işlem karmaşıklığına bağlı olarak 30 ila 120 dakika sürer.  Teknisyenler başlamadan önce işlem yapılacak bölgeyi uyuşturmak için anestezi kullanırlar. Uygulama bittikten sonra işlem yapılan bölge ilk başta parlak ve koyu görünebilir ancak 2-5 gün içerisinde doğal bir görünüme kavuşacaktır.

Kalıcı makyaj genellikle kozmetik bir donanımdır. Çatlak izleri, doğum lekeleri, yaşlılık lekeleri ve düzensiz renk değişimleri için bir örtü olarak kullanılır.

WhatsApp chat