Lenf Drenaj 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

İnsanlar için yaşamsal önemi olan “lenfatik sistem”: lenf sıvısı, lenf damarları ve lenf düğümlerinden oluşan bir organ sistemidir. İkinci bir dolaşım sistemi olarak da tanımlanabilecek olan lenf sistemi, yapısı itibariyle dolaşım sisteminden farklıdır. Vücutta lenf sıvısını dokulardan kan akımına taşıyan bu damar ağı, kan dolaşımı gibi doku ve hücrelerdeki artık maddeleri toplar. Hücreler arasında kalan artık maddeleri alarak ana lenf damarına (kanalına) ulaştırır. Bu kanal da artık maddeleri toplar damarlara verir. Ancak kan dolaşımı atar ve toplar damarlardan oluşurken, lenf sistemi tek yönlü yol gibi sadece toplama işlemi yapar. Adeta vücudun filitresi gibi görev yapan lenf bezleri, sadece transport işlemi yapmazlar, aynı zamanda bağışıklık sisteminin de en önemli organlarındandır.
Lenfatik taşıma kapasitesi aşıldığında, anormal lenfatik damar veya lenf nodlarına bağlı tıkanma gibi problemler neticesinde proteinden zengin hücrelerarası sıvı birikimi oluşur. Bu duruma” lenf ödem” denir.

HIGH CARE metodu ile yapılan lenf drenaj uygulamalarının amacı; lenfatik sistemdeki sıvının akışını rahatlatmak ve karın, bacak ve kol manşetleri ile tüm vücuttaki lenf sisteminin etkin bir biçimde drenajını saplamaktır.

Bu uygulamalar; lenf ödem ve şişme, şiş topuklar, bacaklar, selülit ve kilo problemi, ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılar, ödem ve iyileşme sürecine destek, kabızlık ve hazımsızlık, hormonal dengesizlikler, hamilelik öncesi ve sonrası, menopoz sıkıntıları, tekrarlanan enfeksiyonlar, eklem iltihaplanmaları, romatizma, stres anksiyete, yorgunluk, uykusuzluk gibi sorunların çözümünde son derece yararlı olmaktadır.

Lenf Drenaj Arayan Çok , Medica Gibisi Yok! 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat