Lenf Drenaj ile Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi

Lenf drenaj, aslında lenf sistemini harekete geçiren ve bağışıklığı güçlendiren bir nevi tedavidir. Bölgesel masaj ile incelme ve selülit tedavisi gibi etkileri bulunmaktadır. Lenfatik ve venöz sistemin harekete geçirilmesi ile vücutta biriken ödem dışarı atılır. Uygulanan masaj ile de yüzeysel yağ tabasının oluşturduğu portakal kabuğu görünümü de azalmış olur. Lenf drenajın sağladığı fayda bölgesel incelme, sıkılaşma, selülit tedavisi, anti-aging gibi etkilerle sınırlı değildir. Zayıflama yöntemi olarak uygulanan bu teknik aslında bağışıklığı güçlendirir, vücut direncini artırır, daha sağlıklı ve zinde hissetmenizi sağlar. Kilo alımı kişiyi fiziksel olarak etkilediği gibi mental olarak da etkiler. Lenf drenaj tedavisinin çok yönle bu etkisi bu nedenle tercih sebebi olmaktadır. Soğuk lipoliz gibi diğer tedavi yöntemleri de lenf drenaj ile bölgesel incelme için tamamlayıcı tedavi olarak da uygulanabilmektedir. Bakırköy güzellik merkezi Medica Estetik’e gelip uzmanlarımıza danışarak sizin için en uygun tedavi hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi İçin Lenf Drenaj Masajı Nasıl Uygulanır?

Lenf Drenaj ile bölgesel incelme ve selülit tedavisi, drenaj sistemi ile uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulama, ayak parmak uçlarından itibaren bel bölgesine kadar; hatta boyuna kadar uygulanan yoğun basınçlı masaj tekniği esasına dayanmaktadır. Bu basınçlı masaj etki mekanizmasının çalışması ile birlikte lenf dolaşımı hızlanmış olmaktadır. Lenf drenaj tedavisi esnasında hastaya basınçlı masaj etkisini oluşturan bir kıyafet giydirilmektedir. Tedavi süresi boyunca bu kıyafet içerisinde yatış pozisyonunda hastanın dinlenmesi sağlanmaktadır. Dinlenme esnasında kıyafet içerisinde sağlanan ısı, titreşim ve akımlar aracılığı ile lenf akışı uyarılmaktadır. Lenf akışının uyarılması ile lenf damarlarına baskı oluşturan yağ dokuları vücuttan itilmektedir. Bunun sonucunda da lenf akışının hızlanması ile anti-aging, yağ yakımı, kollajen artımı, sıkılaşma, bölgesel incelme ve selülit tedavisi gibi etkileri ortaya çıkmış olmaktadır.

Lenf Drenaj Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Elbette her bölgesel zayıflama uygulaması herkese uygulanmayabilir. Bu durum lenf drenaj uygulaması için de geçerlidir. Yüksek tansiyon hastalarına, hemeroid hastalarına, şeker hastalarına, kemik erimesi hastalarına, kan dolaşım bozukluğu olanlar ile kalp pili bulunan kişilere Lenf Drenaj uygulanmamaktadır.

Lenf Drenaj Tedavisi Faydaları

Lenf drenaj daha önce bahsettiğimiz gibi çok yönlü etki sağlayan bir tedavi yöntemidir. Pek çok fayda sağladığı görülmektedir. Ödemli selülit, obezite ve doğum sonrası bakımda etkilidir. Varis damarlarını oluşturan koşulların önlenmesini sağlar. Liposuction sonrası ödemi azaltır. Cilt elastikiyetini arttırır. Yatak hastalarında trombozu önler. Diğer incelme cihazları ile birlikte kullanımında daha olumlu sonuçlar alınmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kolajen üretimini artırır ve anti-aging etki sağlamış olur…

Bakırköy güzellik merkezi Medica Estetik, pek çok alanda hizmet vermektedir. Bu alanlarda biri de bölgesel zayıflama uygulamalarıdır. Bu hizmet, alanında uzman, deneyimli kadromuzca verilmektedir. Ayrıca son teknoloji, FDA onaylı, sağlık bakanlığı onaylı cihazlarımızla tamamen risksiz uygulamalar yapmaktayız. Uyguladığımız her bölgesel zayıflama yöntemi de etkinliği kanıtlanmış, müşteri memnuniyeti sağladığımız yöntemlerdir. Lenf drenaj uygulaması gibi diğer tüm uygulamalar için merkezimizi arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp chat