Lenf Drenaj Nedir? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Lenf Drenaj sistemi vücutta bağışıklık, savunma ve lenf sıvısının tamamının işlevlerini yerine getiren sistemdir. Hepimizin içinde bizi sağlıklı tutmaya çalışan sessiz bir sistem bulunmaktadır. Buna lenf sistemi adı verilir. Lenf dolaşımı bildiğimiz kan dolaşımına paralel çalışır ve vücudumuzun kirli atık sistemidir.

 Lenf sistemi olmadan vücudumuz bir balon gibi şişer ve vücudumuzdaki sıvılar durgunlaşıp hücrelerimizi öldürür.

İç organlarımızın temizliğinden sorumlu, atık toplama sistemi olan lenf dolaşımı doğru çalıştığında bağışıklığımız artar ve hastalıklara karşı dirençli, sağlıklı bir bedenimiz olur.

Lenf kanalları cilt altında topladığı su ve proteinden oluşan lenf sıvısı içerir. Cilt altında biriken ve lenf kanalları ile toplanarak filtre edilen bu ağırlıklı sıvı idrar yolu ile vücudumuzdan atılır. Protein ve su dokular arasında birikerek ödem oluşturur. Ödem sıklıkla bacaklar ve kollarda görülse de vücudun herhangi bir bölgesinde de oluşabilir. Özellikle bacakta ve kolda oluşan ödem ağırlık ve ağrı yaparak kişinin yaşam kalitesini düşürür.

Medica Estetik Ve Bölgesel Zayıflama 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat