Lenf Drenaj Nedir? 

Lenf Drenaj masajı iç organlarımızın temizliğinden ve atıkları dışarı atılmasında etkili olan Lenfatik Sistemin doğru çalışmasını sağlaması açısından çok önemli bir tedavi yöntemidir. Medika Estetik olarak Lenf Drenaj Masajını sıklıkla uygulamakta ve önermekteyiz.

İyi çalışan bir lenf dolaşım sistemi güçlü bir bağışıklık sistemi ve sağlıklı bir vücut demektir. Lenf dolaşımının sağlıklı olmadığı durumlarda atıklar vücutdan sağlıklı bir şeklilde atılamaz ve vücutda ödem oluşur . Lenf sisteminin düzgün çalışmamasından vücutta ödem oluşur.

Lenf Drenaj Masajı Nasıl Uygulanır?

Medica Estetik olarak lenf sisteminin düzgün çalışmadığı durumlarda Lenf Drenaj masajı ile vücutdan ödemi atmaktayız.

Normal sağlıklı çalışan bir lenf dolaşımında vücuttaki atıklar toplanarak idrar yöntemi ile vücuttan uzaklaştırılır. Ancak bu sistemin düzgün çalışmadığı durumda atıklar vücuttan yeteri kadar uzaklaşamadıkları için lenf dolaşımı da sekteye uğrar, hatta bazen tıkanabilir. Bu durumda da ödemlerin oluşumu o bölgede akışın düzgün olmadığı ve farklı şikayetlerin ortaya çıktığı bir durumla bizi karşı karşıya bırakabilir.

Lenf dolaşım sisteminin iyi çalışmamasından dolayı vücutda şişkinlik,hissizlik,ağrı gibi şikayetler oluşabilir bunu önlemek ve vücudun dolaşım ve boşaltım sistemini düzenli hale getirmek için Lenf Drenaj Masajını hastalarımıza uygulamaktayız.

Bilindiği gibi selülitde lenf dolaşım sisteminin bozulmasından dolayı ortaya çıkan bir rahatsızlıkdır. Medica Estetik olarak selülit sorunları olan hastalarımıza Lenf Drenaj Masajı ile yaptığımız uygulamalarda selülitlerinin hemen kaybolduğunu gözlemledik.

Lenf drenaj uygulamasında cilt tabakasının altında bulunan lenf dolaşım sistemi hedeflenerek masaj uygulanır. Uzman terapistlerimiz hastalarımızın şikayet ettiği bölgelerde çalışarak sıkma, yoğuşturma ve benzeri ivmeli hareketlerle Lenf Drenaj masajı yaparak hastalarımızın sorunlu bölgelerindeki lenf hareketini hızlandırıp hastalarımızın sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır. Lenf drenaj masajı uygulanan bölgelerde hafif derecede yanma görülmektedir bu o bölgedeki hareketin arttığını ve tedavinin olumlu gittiğinin habercisidir.

Kilo, hormonol dengesizlik, menapoz, akneli ve sivilceli ciltler de lenf problemleri gözlenmektedir ve bu sorunların giderilmesinde Lenf Drenaj masajı çok fazla etkili olmaktadır.

Ağrı, sancı, hareketsizlik, hissizlik, kilo verememe, sağlıksız bir cilde sahip olması gibi bir çok probleme sebep olabilecek durumlarda Lenf Drenaj masajı vücuttaki atıkların düzgün atılmasına sebep olarak bağışıklık sisteminide güçlendirdiğinden şiddetle tavsite ettiğimiz bir tedavi yöntemidir.

Bunların hepsinin sonucunda sağlığınıza tam olarak kavuşacağınızdan daha zinde,daha enerjik ve sağlıklı olduğunuzdan bu hem psikolojinize hemde hayatınıza olumlu olarak yansıyacaktır.

KİMLERE UYGULANIR

Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,

Selülitleri gidermede,

Zayıflama tedavilerinde destekleyici olarak,

Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde destekleyici olarak ve nekehat dönemi sonrası,

Vücutta biriken toksinlerin atılmasında,

tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

KİMLERE UYGULANAMZ

Lenf Drenaj Ödem Tedavisi;

Yüksek tansiyon hastalarında,

Hemeroid / basur hastalarında,

Diyabet / şeker hastalarında,

Kemik erimesi hastalarında,

Hamilelerde kullanılması sakıncalı olup uzman hekim kontrolünde uygulama yapılmalıdır.

LENF DRENAJ HER BÖLGEYE UYGULANABİLİR Mİ?

Lenf drenaj tedavisi zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bundan dolayı vücudun tamamına uygulanabilir. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

LENF DRENAJ SEANS SAYISI

Lenf Drenaj ödem tedavisi, seans sayısı tedavi türüne ve kişiden kişiye ve rahatsızlığın derecesine göre farklılıklar gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Örneğin selülit tedavilerinde ortalama 10 – 15 seanstan sonra sonuç alınması mümkündür.

LENF DRENAJ MASAJI SEANS SÜRESİ VE ARALIKLARI

Lenf Drenaj seansları yaklaşık 20 – 25 dk. Sürmektedir. Kişiye göre 2 – 3 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

SIK SORULAN LENF DRENAJ MASAJI İLEİLGİLİ ÇOK SORULAN SORULAR

Lenf drenajın vücuda bir zararı olur mu?

Hiçbir klinik çalışmasında Lenf Drenaj masajının bir zararına rastlanmamıştır.

Lenf drenaj ağrılı – acılı bir tedavi midir?

Lenf Drenaj uygulaması esnasında gazete okuyabilir, televizyon seyredebilir, hatta sosyal medyanızı bile kullanabilirsiniz.

Lenf drenajın yan etkisi var mıdır?

Kesinlikle bir yan etkisine rastlanmamıştır.

WhatsApp chat