Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.Lenf dolaşımı kan dolaşımında taşınamayan maddelerin ve dokulara sızan sıvıların tekrar sistemik dolaşıma kazandırılmasını sağlar. Özellikle ekstremitelerde lenf dolaşımı oldukça etkilidir. Lenf dolaşımında yetersiz görüldüğü durumlarda Lenfödem ortaya çıkmaktadır. Lenfödem kişilerin hayatını ciddi oranda kısıtlayabilmektedir. Uzun süre ayakta durmak, hareketsizlik ve fazla kilolu olmak lenfatik dolaşımı olumsuz yönde etkiler.

Lenf drenajı

Lenf drenaj uygulamasıyla yetersiz çalışan lenfatik sistemin dışarıdan mekanik olarak desteklenmesi ve lenfatik geri dönüşün arttırılması hedeflenir. Lenf drenajı masajıyla beraber lenfatik geri dönüş arttırılarak dokulardaki ödem azaltılır, lenfatik sistemin daha efektif çalışması sağlanır ve yağ metabolizması hızlandırılır.

Nasıl yapılır?

Lenf drenaj uygulamasında ayak ucunuzdan kollarınıza kadar bir kılıf ile sarılırsınız. Uygulama yaklaşık 40 dakika sürer. Lenf drenajı masajı haftada 3 kereye kadar uygulanabilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamakla beraber uygulama sonrasında günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

WhatsApp chat