Lenf Drenaj ile Bölgesel Zayıflama 0505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Lenf drenaj masajı doğru durumda uygulandığında oldukça faydalıdır. Fakat bazı durumlarda uygulanması sakıncalı olur. Gebelik sürecinde, lenf drenaj masajı uygulanmaz. Hem bebek hem de anne adayı için zararlı olabilir. Kemoterapi süreci devam eden hastalar için uygun olmaz. Şeker hastalığı, kemik erimesi, hemoroit, yüksek tansiyon hastalıklarından herhangi birini yaşayan kişiler için uygulanmaz. Lenf drenaj uygulamalarında belli bir kilo sınırı vardır. Obezite sorunu yaşayan kişiler için tehlikeli olabilir. Bu yüzden önce belli bir düzeyde kilo kontrolü sağlanmalıdır. Son olarak alerjik veya aşırı hassas bir cilde uygulanması önerilmez.

Lenf Drenaj Masajı Uygulayabilecek Kişiler

Lenf drenaj masajı birçok sorunun çözümüne yardımcı olabilir. Hem bedensel hem de psikolojik etkileri kişiyi tamamen canlandırır ve arındırır. Gün içinde yoğun strese maruz kalan kişiler, uyku düzensizlikleri, depresyon, kronik yorgunluk gibi sorunlardan şikayetçi olanlar lenf drenaj masajından fayda görebilir. Vücudu fazla su tutan, bacaklarında ya da kollarında ödemler oluşan, şişkinlik hissedenler düzenli devam ettiklerinde yarar görürler. Aynı şekilde bağışıklık sisteminin çok güçlü olmaması, sık sık enfeksiyona kapma, sinüzit, alerji, kabızlık ve sindirim sistemindeki çeşitli dengesizliklerde etkili olur.

Kadınsal rahatsızlıkların daha kolay atlatılmasına yardımcı olur. Menapoz, hormon dengesizlikleri, regl dönemi sıkıntıları lenf drenaj masajı ile daha kolay atlatılabilir. Dokuların daha iyi beslenmesini sağladığı için yara izlerinden şikayetçi olanlar, cilt problemleri yaşayanlar tercih edebilir. Son olarak istenmeyen kilolardan ve selülitlerden kurtulmaya yardımcı olur.

WhatsApp chat