Lenf Drenaj Masajı Tedavisi

Güzellik ve bakım ihtiyacınız için kendinize kaliteli ve güvenilir güzellik merkezleri arıyorsanız bu konuda doğru adrestesiniz. Elbette en iyi güzellik merkezi tabiri görecelidir.  Burada İstanbul’da en iyi güzellik merkezi olduğumuz konusundaki iddiamız, titiz çalışmamız, hizmet kalitemiz, hastalarımızdan aldığımız olumlu geri dönüşler, tıbbi teknolojimiz, sertifikalarımız ve yaptığımız çok sayıdaki işlemlerden ileri gelmektedir. Bakırköy güzellik merkezi arayanlar için Medica Estetik bir çok uygulamayı bir arada sunan en iyi alternatif diyebiliriz. Bölgesel zayıflama, sıkılaşma ve selülit tedavilerini pek çok alternatif yöntemle gerçekleştirmekteyiz.  Bunun yanı sıra merkezimizde cilt bakım ve kalıcı makyaj uygulamalarıyla güzellik hizmetlerini bir bütün halinde sunmaktayız.  Bu yazımızda bölgesel zayıflama merkezi olarak uyguladığımız lenf drenaj masajı tedavisinden bahsedeceğiz. Bölgesel zayıflama uygulamaları, kalıcı makyaj uygulamaları, cilt bakım uygulamaları ve fiyatları hakkında bilgi almak için Medica Estetik ile iletişime geçebilirsiniz.

Lenf Drenaj Masajı Uygulaması

Deri tabakasının altındaki lenfatik dolaşım sistemi, lenf drenaj masajı yöntemleriyle hedeflenir. Lenf drenaj masaj sistemi ile vücuda çeşitli şiddette basınçlar uygulanır, bu akışın engellendiği noktalardaki dolaşımın hızlandırılması ve bu tıkanmaların giderilmesi için uygulanır. Uzman terapist, bu masajı kişinin şikayetlerine göre yerel olarak uygulayabilir. Lenfatik drenaj masajı olarak da bilinen bu masaj ile lenf sistemi daha iyi çalışır. Lenf drenaj masajı uygulanan bölgenin cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma meydana gelir.

Basınç seviyesi belirlenirken bireyin cilt yapısı, kilosu ve işlem sonrasında istenen sonuç dikkate alınır. İşlem süreci her birey için kişiye özel şekilde planlanmalıdır. İlk uygulamadan sonra büyük ölçüde ödemin ortadan kalktığı fark edilir. Seanslara devam edildikçe birey gözle görülür şekilde incelmeyi fark eder ve kendisini daha özgüvenli hisseder.

Lenfatik drenaj masajı kalıcı mıdır?

Bakırköy güzellik merkezi Medica Estetik’te Lenf drenaj sonuçlarının kalıcılığı değerlendirildiğinde; bu durum hastanın gösterdiği özene bağlı olarak farklılık gösterir. Hasta eğer sağlıklı yaşamaya devam eder, spor ve diyet ile desteklerse lenf drenaj tedavisinin etkileri korunur. Lenf drenaj uygulamasının etkilerinin daha kalıcı olması için yapması gerekenleri doktorundan öğrenmelidir. Belirli aralıklarda lenf drenaj tedavisine devam etmesi de tavsiye edilir.

Lenf Drenaj Seansları

Bakırköy güzellik merkezi Medica Estetik’te uyguladığımız lenf drenajın seans sayısı uygulama amacına ve uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Destekleyici tedavi olarak uygulaması asıl tedavi uygulamasından daha kısa sürmektedir. Ortalama 3 seans lenf drenaj tedavisinde olumlu sonuç alabilmek için yeterli bir zamandır. Selülit tedavisi içinse ortalama 10-15 seansta istenen sonucun alınması mümkün olabilir. 2-3 gün aralıklar ile lenf drenaj seansının yapılması mümkündür. Dolayısıyla yaklaşık 2 ay gibi bir sürede selülitlerde gözle görülür ciddi bir iyileşme sağlanmaktadır. Vücudu saran lenfatik sistemi harekete geçirmesi amaçlandığından vücudun tamamına lenf drenaj uygulaması yapılabilir.

WhatsApp chat