Lenfatik Sistem Ne Yapar? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.
Medica Estetik olarak medikal cilt bakımı anlamında Coolifting, Pollegen Radyo Ferekans, Hydrafacial işlemleri yapmaktayız.

Gündelik hayatımız boyunca , vücudumuz toksinler oluşturma eğilimindedir. Lenfatik sisteminizin görevi, bu toksinleri ve diğer istenmeyen atıkları vücuttaki organ ağı yoluyla taşıyarak çıkarmaktır. Lenf, vücudunuzun bağışıklık sistemine yardımcı olmak ve enfeksiyonla savaşmak için beyaz kan hücreleri içeren berrak, hafif sarı bir sıvıdır.

Lenfatik sistem bizi  sağlıklı tutar. Vücuttaki lenf akışını aktive etmek bağışıklık sistemini uyarabilir. Düzgün çalışmadığında, bu toksinleri içeren durgun sıvı vücutta birikir. Kendinizi tedirgin hissediyor, halsiz hissediyorsanız, küçük ağrılarınız varsa veya soğuk algınlığına ve kızarıklığa karşı duyarlıysanız, büyük olasılıkla lenfatik sisteminiz işini yapmıyor olabilir. Sisteminizin çalışmadığı daha ciddi durumlarda ise lenfödem, enfeksiyon, tıkanma ve kanser oluşur.

Nasıl uygulanır?

Medica estetik merkezimizde lenf drenaj masaj uygulamasında hastaya ince bir çorap giydirildikten sonra bel bölgesinden ayak ucuna kadar saran kapalı bir kılıf ile bu bölgeler sarılmaktadır. Ardından makine çalıştırılarak ayak ucundan yukarıya doğru belli aralıklarla belirlenen derecede basınçlar uygulanarak Lenf drenaj masajı yapılır.

Lenf drenaj hangi bölgeye uygulanmaktadır?

Lenf drenaj sistemi herhangi bir bölgeye bağlı olmayıp tüm vücuda uygulanabilen bir yöntemdir. Ayrıca belli bir bölgeye uygulanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Neden Lenf Drenaj Masajını Seçmelisiniz ve Nasıl Uygulanır?

Vücuttaki atıklar normal sağlıklı bir lenfatik dolaşımda toplanır ve vücuttan idrarla giderilir. Bununla birlikte, eğer bu sistem düzgün çalışmıyorsa, lenf dolaşımı da bozulur ve bazen atıklar vücuttan çıkamadığı için tıkanır. Bu durumda, bölgede ödem oluşumu kötü dolaşım ve farklı şikayetlere de neden olmaktadır.

Lenfatik sistemdeki kötü akış ve vücuttaki ödemler, özellikle kol ve bacaklarda kendini göstererek ağrı, uyuşma ve şişlik gibi belirtiler gösterebilir. Selülit, lenfatik dolaşım bozukluğu olduğu için bu sorunu yaşayan insanların çok büyük bir yüzdesinde selülit sorunları da vardır. Bu nedenle lenf drenaj masajı, bu sorun ve şikayetlerin giderilmesi için çok önemli bir masaj ve tedavi türüdür.

Atık ve toksinler vücuttan atılmadığında, cilt tabakasında ödemle birlikte sorunlara neden olur. Sivilce ve sivilce problemleri, lenf dolaşım sisteminin doğru çalışmamasından kaynaklanabilir. Öte yandan, kilo problemleri, hormonal dengesizlikler ve menopoz hastaları için etkili bir masaj yöntemidir.

Deri tabakasının altındaki lenfatik dolaşım sistemi, lenf drenaj masajı yöntemleriyle hedeflenir. Lenf drenaj masaj sistemi ile vücuda çeşitli şiddette basınçlar uygulanır, bu akışın engellendiği noktalardaki dolaşımın hızlandırılması ve bu tıkanmaların giderilmesi için uygulanır. Uzman terapist, bu masajı kişinin şikayetlerine göre yerel olarak uygulayabilir. Bu şekilde, lenf dolaşımı hızlanacak ve ödem ve şişmeye neden olan atıklar vücuttan temizlenecektir.

Lenfatik drenaj masajının yararları:

  • Sıvı tutulması nedeniyle şişmiş bacaklar veya kollar
  • Ameliyat öncesi veya sonrası
  • Lenfödem
  • Meme kanseri tedavisi sonrası iyileşme oranının artması
  • Göğüs hassasiyeti ve tıkanıklığı
  • Kronik yorgunluk sendromu
  • Depresyon ve Anksiyete
  • Hormonal ve duygusal dengesizlikler
  • Selülit yağ birikimi
  • Soğuk algınlığı, grip, bademcik iltihabı, sinüs ve maya enfeksiyonları gibi tekrarlayan enfeksiyonlar
WhatsApp chat