Lenf Drenaj İle Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Lenf drenaj bir cihaz ve özel bir kıyafet ile uygulanan masaj tedavisidir. Kanda ve cilt altında bulunan yağ asitlerinin hızlı bir şekilde yakılmasını sağlamak amacı ile uygulanan bu işlem, basınç masajlı etkinin oluşması için hazırlanmış olan ayak parmak uçlarından bele kadar uzanan bir kıyafet aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

İşlem esnasında Lenf Drenaj tedavisi için özel olarak hazırlanmış bu kıyafet giydirilmektedir. Kıyafetin giyilmesinin ardından seans yatış pozisyonunda sürdürülmektedir. Ayak parmaklarından bele kadar saran bu kıyafet ile mesaj etkisinin oluşması için cihaz üzerinden sistem ayarları yapılarak uygulama başlatılmaktadır.

Seans süresi boyunca cilt ve cilt altı dokularına ısı, titreşim ve akımlar iletilmektedir. Bu etkiler lenf akışının uyarılmasını sağlamaktadır. Sürekli tekrar eden ve aşağıdan yukarı doğru tek yönlü olarak devam eden bu mesaj, yağ dokuları üzerinde basınç oluşturarak parçalanmasına ve lenfatik sistem üzerinden hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olmaktadır.

WhatsApp chat