Velashape Nedir? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Velashape II,kullanıcılarına istedikleri güvenli ve etkili vücut şekillendirme uygulamalarını ameliyatsız bir şekilde sunmaktadır. Velashape II, zayıflama,selülit ve beden incelmesinde kullanılan cihazlar arasında FDA onayına sahip ve dünyada milyonlarca satılmış bir zayıflama cihazıdır.İncelme-Sıkılaşma ve Selülit tedavisinde  kullanılan dört farklı teknolojiyi bir arada bulunduran bir cihazdır. Bunlar ;

  • Bi-polar radyofrekans (RF)
  • Vakum ve masaj
  • Lenf drenaj

VelaShape Güvenilir Bir Uygulama Mı?

Velashape teknolojisi on yılı aşkın bir süre boyunca yapılan klinik çalışmalar ve tüm dünyada gerçekleştirilmiş 5 milyondan fazla bağımsız tedavi ile desteklenmektedir. Velashape sisteminin sırrı, yağ dokusunun hacmini azaltmak için elos teknolojisi ile vakum teknolojisini birleştiren ilk ve tek tedavi yöntemi olmasıdır. Hatta sadece incelme, sıkılaşma, bölgesel zayıflama ve selülit problemlerinde değil çatlak görünümlerini de aza indirgemede de son derece etkilidir.

VelaShape Nasıl Çalışır?

Velashape sisteminin çalışma prensibi ısı ile problemli bölgeyi düzeltmektir. Vakum teknolojisi ile hedef doku arttırılırken, kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtır. Bu sayede uygulama yapılan bölge cilde zarar vermeden daha hızlı şekilde ısıtılır ve radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı eşit olarak yayılır. Bu enerji sayesinde ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkilerken selülit görünümünün de hafiflemesini sağlar. Vakum teknolojisi ile desteklenen bu doku ısıtması sayesinde cillteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Bu uyarı daha çok kolajen ve elastin hücresi artışı anlamına gelir. Bu sayede cilt sıkılaşır, cildin sıkılaşması vücut görünümünün de incelmesini sağlarken cilt kalitesinde de belirgin bir iyileşme gözlenir.

VelaShape Nerelere Uygulanır?

Velashape uygulaması genel olarak bacak, kalça ve karın bölgelerine uygulansa da, cihazda bulunan geniş ve dar bölgeler için tasarlanmış olan iki aplikatör sayesinde tüm vücut için güvenli, uygun ve etkili bir tedavi için tasarlanmıştır. Yapılan klinik çalışmalar tedaviden sonra hastaların karın bölgesinde yaklaşık 2.5 cm, bacak bölgelerinde ise 1.5 cm’lik bir incelme gözlenmiştir. Bölgesel zayıflamanın dışında selülittedavisi ve sıkılaşma için de tercih edilen bu teknoloji sayesinde hastalar son derece memnun olarak klinikten ayrılıyorlar. Uygulamayı yaptıran kişiler işlem yapılan bölgede ortalama 1-3 cm arasında bir incelme olduğunu belirtiyorlar. Yeni doğum yapmış hastalardan oluşan hasta grubu ile yapılan bir çalışmada ise, bu tedavinin uygulandığı 100 hastadan 97’sinin sonuçlardan son derece memnun olduğu belirtilmektedir.

Medica Bölgesel Estetik Merkezi Velashape

Arayınız : 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat