Lenf Drenaj Nedir? 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız. Sahip olduğu sistem sayesinde vücuttaki şişliğin ve ödemin atılmasını sağlayan bir işlem olan lenf drenaj, kişiyi rahatsız eden ödem ve şişliğin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan, hücre ve dokular için besin taşıma görevini yerine getiren beyaz kan dolaşımı olarak tanımlanabilir.

Vücuttaki zararlı toksinlerin atılması, vücudun farklı bölgelerindeki şişliklerin inmesi ve ödem atmak için son derece etkili bir uygulamadır. Vücudun yenilenmesi olarak da adlandırılabilir.

Lenf Drenaj Faydaları

Kan dolaşımı yavaş olan kişiler için özellikle yaz aylarında yaşadıkları ayaklar, bacaklar ve vücudun genelindeki oluşan şişlik ve ödemin vücuttan atılması, sağlık açısından son derece önemlidir.

Ayrıca metabolizmayı da hızlandırıyor olmasından dolayı, uzun aralıklarla tuvalete gidenler için de bu süreyi kısaltacak bir işlemdir lenf drenaj. Hayatın yoğun temposunda kendine fazla zaman ayıramayanlar içinse, kurtarıcı niteliğinde bir yardımcıdır.

WhatsApp chat