Medica Estetik Farkıyla Bölgesel Zayıflama

Bakım ve güzellik her kadın için oldukça önemli olmaktadır. Özellikle Medica Estetik firmamız bu durumun siz kadınlar için ne kadar önemli olduğu biliyor ve bu konuda büyük bir başarı sergileyerek size daima profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Üstelik sizlere firmamız birçok hizmeti son derece profesyonel bir şekilde profesyonel bir ekip ile veriyor. Firmamız tarafından en çok talep edilen hizmetlerden birisi ise bölgesel zayıflama oluyor.

Medica estetik merkezimiz bünyesinde bulunan son teknoloji ekipmanları ile en iyi tedavi imkanını sunuyor. Bununla birlikte tüm hastalara sağlığı korumayı amaçlayan programlar gerçekleştiriyor. Medica Estetik firması olarak en büyük amacımız müşteri memnuniyetimiz oluyor.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntem oluyor. Bölgesel zayıflama çeşitli yöntemler, sporlar ve çeşitli estetik işlemler sonucunda gerçekleşiyor.

Fazla kilolar bir süre sonra ise sarkmaya başlar ve çirkin bir görünüm oluşturur. Bunun sonucunda ise çeşitli yöntemlere başvurulur. Ancak bu kişiler eğer estetik bir operasyon tercih ediyor ise bu operasyonun mutlaka işini bilen kişiler tarafından yapılması gerekiyor eğer bu işi bilmeyen kişiler tarafından yapılır ise bu durum sonucunda dönülmez durumlar meydana gelebilir. Bölgesel zayıflama ile vücutta toplanan yağlar en iyi şekilde alınmalıdır.

Bu konuda Medica estetik firmamız daima güvenilir hizmetler sunuyor. Üstelik sunduğumuz hizmetler sadece bölgesel zayıflama ile kalmıyor. Birçok hizmetimiz için bizimle iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

Bölgesel Kilonun Nedenleri

Bölgesel zayıflama, vücutta bulunan yağları bir bölgede toplanması sonucunda çok sık meydana gelen sorunlardan birisi oluyor. Bu yağların özellikle karın çevresinde, kalça çevresinde toplanır. Bölgesel zayıflama ise bu durumda en iyi çözüm yöntemidir.

Özellikle tek bir bölge de yağların birikmesi genetik bir etkendir. Ancak tabi ki bununla da kalmıyor. Ergenlik dönemi de bölgesel kilonun başlıca nedeni oluyor. Böylece ergenlikte beslenmeye dikkat etmek bölgesel kiloyu engelleyecektir.

Bölgesel Zayıflama Ve Spor

Bölgesel olarak zayıflama yöntemi sonucunda kişilerin diyeti ve egzersizi desteklemesi gerekiyor. Bu konuda sizler için ideal olan egzersizler bölgesel zayıflama yöntemini uygulayan uzman ekibimiz tarafından belirlenerek sizlere sunulmaktadır. Bu hareketler genellikle kalça hareketleri, karın hareketleri şeklinde olmaktadır. Ancak mutlaka bu diyet ve egzersizler sürdürülmelidir.

 Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanıyor?

Sizlere sunduğumuz bölgesel zayıflama yöntemi bir bölgede yoğun olarak toplanan kilolardan çok kısa bir sürede kurtulmak mümkün oluyor. Birçok müşterimiz bölgesel zayıflamanın nasıl olduğunu? Soruyor. Soruya cevap verecek olursak sadece diyet bölgesel zayıflama için yeterli değildir. Bunun nedeni ise verilen kilolar sonucunda tüm vücuttan atılmaktadır. Ancak bölgesel zayıflama ile sadece bir bölgenin zayıflaması sağlanır. Bundan dolayı bölgesel zayıflama ile fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız tercihiniz biz olalım.

Bölgesel Zayıflama İçin Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Yaşam tarzımız, yediklerimiz her şey bölgesel kiloyu etkilemektedir. Bundan dolayı da oldukça yaşam tarzınıza oldukça dikkat etmeliyiz. Vücutta biriken yağlar spor ve diyet eşliğinde vücuttan tam anlamıyla atılamıyor. Bundan dolayı bölgesel incelme sağlamak ve yeniden zayıflamak, fit bir vücuda sahip olabilmek için çeşitli estetik yöntemler uygulanır. Bu yöntemler için uygulanan en ideal estetik yöntemler şu şekildedir;

 

1.Soğuk Lipoliz Yöntemi İle Zayıflama

Soğuk lipoliz yöntemi ile bölgesel zayıflama oldukça sık tercih ediliyor. Vücudumuzda bazı bölgelerde biriken yağlar sonucunda oldukça çirkin görünümler oluşuyor. Uygulamakta olduğumuz bu yöntem kalıcı olarak yağların azaltılmasını sağlamaktadır. Soğuk lipoliz yöntemi ile cildin altında yer alan yağ dokuları ve çevre dokuları göz önünde bulundurularak hiçbir yapıya zarar vermeden soğutma işlemi ile uygulanan bir yöntem olmaktadır.

 

2.VelaShape 2 Yöntemi İle Zayıflama

VelaShape 2 yöntemi vücutta bulunan sevmeyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Özellikle problemli bölgelerde cerrahi müdahaleye gerçekleşmeden tamamen pratik bu şekilde oldukça kısa bir sürede gerçekleşen bu yöntem ile fit görünüme kavuşan birçok kişi bulunuyor. Uygulanan bu yöntem ile yağ dokusunun mevcut hacim azaltılıyor ve bölgesel zayıflama işlemi başarı ile gerçekleşiyor.

Uygulanan bu yöntem ile birlikte vücutta bulunan çatlak ve selülit gibi tüm sorunlarda azalma meydana geliyor. Uygulama esnasında meydana gelen yöntemler ile birlikte vakum teknolojisi kullanılmaktadır. Bu vakum teknolojisi ile hedef görünen doku arttırılıyor ve kızılötesi ışınlar ile bölge ısıtılması sağlanıyor. Bipolar radyo frekans özelliği ile birlikte eşit bir şekilde cilde uygulanıyor.

Uygulanan ısı sayesinde mevcut olan yağ hücreleri eritilerek özellikle selülit konusunda büyük bir azalma meydana geliyor. Ciltte bulunan kolajen ve elastin hücreler uyarılarak cildin sıkılaşması sağlanıyor. Cilde uygulanan velashape 2 yöntemi ile tüm vücuda bu yöntemi uygulayabiliyoruz. Genellikle bu yöntemi uyguladığınız takdirde seanstan yaklaşık olarak 10 gün sonra sonuçlar meydana geliyor.

Uygulama bölgesine göre yapılacak seanslar ve yöntemler değişkenlik göstermektedir.

 

3.Mezoterapi Yöntemi İle Zayıflama

Mezoterapi yöntemi ile zayıflamak çok sık tercih ediliyor. Bu yöntem ile cildin ihtiyaç duyduğu vitamin gibi maddeler belirlenerek iğneler kullanılıyor ve vücuda enjekte ediliyor. Bölgesel incelme amacıyla tercih edilen bu yöntem oldukça başarılı bir sonuç doğurmaktadır. Bununla birlikte tüm yöntemler arasında selüliti büyük ölçüde azaltan en etkili yöntem olmaktadır. Mezoterapi yöntemi ile deriye yaklaşık olarak 1 santim aralıklarla enjeksiyon işlemi gerçekleşiyor. Seansın süresi ise 5 ya da 10 dakika olmaktadır. Üstelik genel olarak 8 seans sonucunda 5 santim civarında incelme meydana gelmektedir. Bununla birlikte ise yüzde 90 oranında selülit azaltılıyor.

Medica estetik ailesi olarak yukarıda belirttiğimiz yöntemleri sizler için en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz. Sizlerde bölgesel sorunlarınız için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

WhatsApp chat