Medica Estetik İle Hydrabeauty

Hydrabeauty yöntemi Medica Estetik merkezi tarafından uzman ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlar ile gerçekleşen bir yöntem olmaktadır. Uygulama içinde birçok cilt bakımı türü olan Hydrabeauty ile yüz boyun ve dekolte çevrelerinde bulunan nem ve elastikiyetin kaybolması sonucunda meydana gelen cilt yapısının bozulması veya sivilcelenme gibi durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Danışanın cilt dokusuna uygun bir şekilde yapılan bu yöntemi ile temizleme ve nemlendirmenin yanı sıra antioksidan koruması da meydana gelmektedir.

Cildin parlak ve sağlıklı olması için bakım esnasında deri ve hücrelerin en iyi şekilde nemlendirilmesi yöntemin işe yaraması açısından önemli bir durumdur. Günümüzde yapılan hatalardan en büyüğü kalitesi bilinmeyen kozmetik ürünlerinin kullanılması cildin bozulmasına neden olur. Bununla birlikte asla ciltte bulunan sivilce ya da siyah nokta sıkılmamalıdır. Bu durum sonucunda ise cildimizin üst tabakası zarar görmektedir. Aynı zamanda cildimizi tam anlamı ile temizleme durumunda ise cildi bulunmakta olan ön üzeri kalıntıları ile derinleme bir temizlik yapmak mümkün olmaz. Bu durum sonucunda tekrar sivilce ya da akne durumu tekrarlayabilir. Cildin sağlıklı olması için daima gözeneklerin açık olması gerekiyor. Çünkü eğer gözenekler açık ise cilt daha rahat bir hava alacak ve daha sağlıklı bir durumda yer alacaktır. Birçok cilt tipine uygulanabilen Hydrabeauty yöntemi ile cildin ihtiyaç duyduğu tüm bakım sadece 5-10 dakika içerisinde sunulmaktadır. Cilt iyi bir şekilde temizlenirse daha kolay bir şekilde nefes alacaktır. Bu durumda sağlıklı nemlendirmesi demektir.

Hydrabeauty Yöntemi Nedir?

Sizlere sunmakta olduğumuz Hydrabeauty işlemi bir tür gençleştirici yani yaşlanmaya karşı bir bakım çeşidi olmaktadır. Bu yöntem ile cilt sağlıklı bir şekilde yenilenerek, ciltte bulunan lekelere çözüm bulunmaktadır. Yöntem esnasında vakum ya da enjeksiyon gibi yöntemler bulunmamaktadır. Bununla birlikte uygulanan bakım çalışması tamamen acısız ve ağrısızdır. Geliştirilmiş olan son teknoloji vortex sayesinde cilde hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Bununla birlikte cildin gerçek anlamda yenilenmesini olanak sağlar. Uygulandığı takdirde cildin sağlıklı parlak olmasını sağlarken çok sık tercih edilen bir uygulama olmaktadır. Hydrabeauty yöntem uygulanırken tek seans yeterli olmaktadır. Seans kapsamında ise derin bir temizleme işlemi, soyma ve yenileme işlemleri bununla birlikte ise nemlendirme işlemi gerçekleşmektedir. İlaveten tercihe göre antioksidan işlemleri de kullanılabilir. Uygulanan yöntem sayesinde cildin en alt seviyesine kadar temizlik mümkün oluyor.

Mevcut olan vakumlu başlığı sayesinde ciltte iyi bir düzeyde soyularak tüm ölü hücreler ve kapalı gözenekler temizlemekte olup cildi arındırır. Bununla birlikte eğer ciltte çizikler veya renk farklılıkları bulunuyorsa uygulanan bu yöntem sayesinde bunlar ortadan kaldırılabilir. İçerisinde antioksidan ve hyalüronikasit ile protein içeren solüsyonlar başarılı bir şekilde cilt altına uygulanarak cildin yeniden genç ve canlı bir görünüme kavuşması sağlanır. Bu yöntem için tek seans yeterlidir. Uygulanan bu bakım çalışması kolay ve hızlı bir şekilde sunulur.

Hydrabeauty Ne İşe Yarıyor?

Birçok nedenden dolayı tercih edilen kozmetik ürünleri veya çevresel faktörlerden dolayı cilt tipi birtakım bozulmalar yaşıyor hatta bu yüzden gözeneklerin kapanması ile karşı karşıya kalıyor. Bununla birlikte eğer cildin alt katmanlarında ölü hücreler birikirse bu durum sonucunda olduğunuzdan daha yaşlı veya yorgun görünmeniz mümkün oluyor. Hydrabeauty ile uygulama sonrasında hiçbir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Cildinizde bulunan sorunlar ise yaklaşık olarak yarım saatlik bir süre içerisinde tamamen ortadan kaldırılıyor. Cildin tam anlamıyla temizlenmesi sayesinde ciltte yer alan problemlerin çoğu gideriliyor. Bununla birlikte ise ciddi bulunan iller vakumlu başlık ile temizlenerek, cildi besleyecek serumlar cilde uygulanmaktadır.

Yapılan bakım işleminden sonra ise eğer lekelenme sorunu var ise lekelenme problemi analiz edilerek ona uygun olan LED yardımıyla lekeler ortadan kaldırılır. Eğer cilt uzmanı tarafından gerekli bulunursa cilde peeling bakımı da yapılmaktadır. Özellikle hassas ciltler için hiçbir sorun yaratmadan bak daha tahriş etmeden sağlıklı bir cilt imkânı ile bizi karşılar. Meydana gelen cilt kırışıklıkları ise yine bu yöntem ile kolayca yok edilmektedir. Uygulanan tek bir seans 30 dakikadan daha kısa sürmektedir.

Hydrabeauty Uygulamasının Başlıca Faydaları

Birçok cilt bakım yönteminde olduğu gibi bu yöntemde oldukça avantajlı bir seçenek oluyor. Bu faydaları sıralayacak olursak bunlar şu şekilde;

 • Derinlemesine cilt temizliği sunar.
 • Uygulanan peeling siyah nokta ve akne gibi sorunlar ortadan kaldırılıyor.
 • Farklı sorunlara göre farklı serumlar uygulanıyor.
 • Solüsyonla ile cilt nemlendirici bir etki yaratır.
 • LED teknolojisi kullanılarak cilt sıkılaştırılır.
 • 7’den 70’e herkese uygun bir yöntem olmaktadır.
 • Acı ve ağrı oluşmaz.

Hydrabeauty Uygulamaları

Cildin tüm tabakasının başarılı bir şekilde temizlenmesi ve beslenmesini sağlar. Böylece cilt yenilenmektedir. Medica Estetik merkezimiz tarafından işten uygulanırken aynı zamanda sağlıklı bir imkânı da sunuyor. Uygulanan bu yöntem her cilt tipine uygun olmaktadır. Bay ya da bayan fark etmeksizin uygulanabilen bu yöntem ile daha gençleşmiş bir cilt mümkün oluyor. Bu yöntemi uygulayarak cildinize daima bakımlı ve canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu yöntem ile birlikte yapmanız gereken tek şey ise o gün yani yöntem uygulandıktan sonra yüzünüzü yıkamanız olacaktır.

Hydrabeauty Nasıl Uygulanıyor?

Hydrabeauty yöntemi ile ilk olarak cilt vakum mekanizması kullanılarak temizlenmektedir. Ardından ise peeling işlemine geçilir. Ciltte bulunan leke veya sivilce izleri gibi durumlarda elmas başlık tercih edilerek cildin mikrodermabrazyonu meydana gelmektedir. Bu işlemlerden sonra uygulanan serum ile ciltte bulunan soruna göre içerikler uygulanır. Örneğin t bölgesi için yağ dengeleyici bir serum tercih edilmektedir. Ardından ise nemlendirme amacıyla çeşitli solüsyonlar cilde uygulanır. LED terapi ise genellikle sivilceler hangi durumlarda mavi ışık yöntemleri kullanılarak bulunan bakteri yok etmektedir. Eğer kırışıklık söz konusu ise kırmızı LED uygulaması tercih ile cilt sıkılaştırılır.

Yaş Sınırlaması Var Mı?

Medica Estetik merkezimiz tarafından uygulanan bu yöntem için tüm yaş seviyeleri uygun olmaktadır. Ancak yaş grubuna göre uygulanan uygulama yöntemi farklıdır. Orta yaş gruplarda genellikle elastiyen kaybını engelleyen serumlar tercih edilmektedir. Gençler ise genellikle sivilce ve akne sorunlarına karşı serum talep etmektedir. Uygulaması yapılırken Hydrabeauty yönteminin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Neden Medica Estetik Hydrabeauty Tercih Etmeliyim?

Medica Estetik merkezimiz tarafından uygulanan Hydrabeauty uygulamasını tercih etmeniz için sebepler şu şekilde;

 • Ağrısız ve acısız bir işlem imkanı sunar.
 • Yaklaşık olarak yarım saatlik bir uygulama süreci bulmuyor.
 • Anında gözle görülür sonuçlar vermektedir.
 • Her cilt tipine uygundur.
 • Güçlü bir invaziv uygulama imkanı sunar.
 • FDA onaylı bir cilt makinesi kullanılmaktadır.
 • Gülen yüzlü bir hizmet verilmektedir.
 • Merkezimizde yer alan ekibimiz alan uzmanlarından oluşmaktadır.
 • Merkezimiz bünyesinde son teknoloji ekipmanlar kullanılıyor.

.Medica Estetik merkezi olarak sizlere kusursuz bir hizmet sunuyor ve bu alanda da daima yanınızda yer alıyoruz.

WhatsApp chat