Infred Terapi (KIZILÖTESİ SAUNA) 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Güneş ışığı, görünür ışık ve görünmez ışığın birleşimidir. Gökkuşağının yedi rengi görünür ışıklardır. Kızılötesi ışınlar ve ultraviyole ışınlar ise görünmez ışıklardır. Kızılötesi ışınlar güneş ışınlarından biridir. Kızılötesi ışınlar en sağlıklısıdır, cildinize derinlemesine nüfuz eder ve vücudunuzda biriken zararlı maddeleri çözer. Kızılötesi ışınlar hücrelerinizi ve metabolizmanızı canlandırır.

Güneş, esasen radyant enerjinin kaynağıdır, ancak bu enerjinin tümü yararlı değildir. Hayatın güneşten enerjisine ihtiyacı olsa da, çok fazla güneş ışığı cilde zarar verir. Kızılötesi ısı, güneş ışınlarının tehlikeli ışınlarından değildir ve doğal güneş ışığının tüm sağlıklı faydalarını sağlar.

Yıllar boyunca, sağlık sektörü kızılötesi ısı kaynağı lambalarını kızılötesi tedavi kaynağı olarak önermişti, ancak lambalar hantal, son derece sıcak ve sabit bir sıcaklıkta tutulması zordu. Bugün, birçok sağlık uzmanı dünya çapında çeşitli hastalıkları iyileştirmek için kızılötesi ısıtıcıları kullanmaktadır.

Kızılötesi dalgaların etkinliği çok geniştir ve NASA tarafından yakın zamanda yapılan bir çalışmanın konusudur. Kızılötesi dalgalar arasında, 6 – 12 mikronluk bir dalga boyuna sahip olan uzak kızılötesi ışınlar, özellikle insan vücudu için iyidir. Bu dalgalar, derin ısıya ve vücudun derinliklerinden çekirdek vücut sıcaklığını yükseltmek için vücuda 4 ila 5 cm derine nüfuz etme potansiyeline sahiptir. Uzak kızılötesinin derin sıcaklığı, bilim adamlarının Ondol’ün (Kore’nin geleneksel sıcak zemini) sağlık açısından iyi olduğuna inanmasına paraleldir. Çünkü Ondol için malzemeler, her ikisi de ısıtıldığında uzak kızılötesi dalgaları yayan taş ve topraktır.

Medica Estetik İle İnfred Keyfi

Arayınız : 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat