Medica Bölgesel Estetik Merkezi’nde AWT Zamanlaması 0 (505) 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

AWT Öncesinde;
Genişleyen yağ hücreleri cilt yüzeyine doğru çıkıntılar yaratarak ciltte tipik portakal kabuğu görümünü oluşturur. Esnek olmayan, yaşlanmış kollagen içeren fibröz bantlar, çevresel yağ dokusu ile birlikte esneyemediği için istenmeyen çukurlaşmalara neden olur. Dokudaki bu baskı lokal kan akışını ve doku beslenmesini belirgin bir şekilde azaltır.

AWT Sırasında;

Yüksek amplitüdlü ve yüksek frekanslı akustik dalgalar dokuya verilir. Fibröz bantlar ayrışır ve yeni kollagen içeren esnek fibröz bantlar ile bağ doku rahatlar. Dokularda kan dolaşımı önemli ölçüde artmıştır. Dermis ve emidermisin güçlendirilmesini sağlayan yeni kollegen üretimi uyarılır.

AWT Sonrasında;

Epidermiste yüksek elastin içeren yeni kollegen sentezi ile cilt esnekliği ve sıkılığı artar. AWT uygulanması sonucunda, sıkılığı artmış ve doğal elastikiyetini geri kazanmış cilt ve aktive olmuş bağ dokular inşa edilerek ciltten kasa kadar tüm dokuda görünür ve uzun süreli iyileşme sağlanır.

Selülit ve zayıf bağ dokusu tedavisinde AWT Gelişmiş cilt yapısı ve yaşlanmış karşı etki;

Ultrason görüntülerinin analizi ve değerlendirilmesi
Her hastanın ultrason görüntüleri bağımsız bir grup tarafından aşağıdaki kriterlere göre değerlendirildi:
Skor 1 = zayıf yapı Skor 2 = orta sıkılıkta yapı Skor 3 = sıkı yapı
Ultrason görüntülerinin değerlendirilmesinde hücre yoğunluğunda belirgin bir artış gözlenmiştir. Aynı ultrason görüntüsünde görsel olarak gözlemlenen iyileşme cildin sıkılığında belirgin bir artış şeklinde kanıtlanmıştır

Selülit ve zayıf bağ dokusu tedavisinde AWT Gelişmiş cilt esnekliği ve dermal canlandırma;

Tedavi sonunda ölçülen cilt elastikiyet değerlerinin %74 artığı görülmüştür. Hatta 3 aylık takip sırasında, cilt elastikiyetinin %105 artığı tespit edilmiştir. Buna karşılık, kimyasal cilt bakım ürünleri (kremler, losyonlar) ile elde edilen cilt özelliklerindeki olumlu gelişmenin, sadece %12 – %25 arasında, bazı bireysel durumlarda ise sadece %30 civarında bulunmuştur.

Münster/Almanya Dermatest GmbH direktörü dermatoloji uzmanı Dr. Voss’a göre kozmetik ürünler, kremler, losyonlar ve diğer benzer yöntemlerle %40’ın üzerindeki iyileşmeler istisnai sonuçlar olarak kabul edilmelidir.

AWT ideal vücut şekillendirme tedavisi

Akustik dalgalar bir vücut şekillendirme seçeneği sağlar. Bu dalgalar hücreleri uyarmak için dokulara uygulanır. Böylece hücre zarının geçirgenliği artar ve hücrelerden serbest yağ asitleri ile gliserol salınır. Metabolik ürünler hücreler arası boşlukta birikir; lenfatik ve kan dolaşımı sistemleri ile ortamdan uzaklaştırılır.

Akustik dalgalar doku mekanizmasını arttırır ve enerji metabolizmasında kullanılmak üzere ortamdan uzaklaştırılan bu katabolik ürünlerin karaciğere transportunu sağlar.

Yağ hücresi aktivasyonu sonucunda vücutta üretilen metabolizma artıkları ek enerji kaynağı oluşturacak şekilde hafif bir diyet, fiziksel egzersiz ve bol sıvı tüketimi ile ortadan kaldırılır.

Yapılan çalışmaların sonuçları vücut şekillendirme tedavisinin etkinliğini doğrulamaktadır.

Çevresel incelme: Vücut şekillendirme tedavisi alan deneklerin %72’sinde
kalçalarda etkisi; 2,5-7 cm çevresel incelme
daha sıkı bacaklar: tedavi gören deneklerin %84’ü
daha pürüzsüz cilt yüzeyi: tedavi gören deneklerin %95’i

Medica Estetik Merkezi.

Arayınız : 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat