Selülit Tedavisi: Lenfatik Drenaj Masajı 0 505 997 22 99

Medica Estetik olarak bölgesel zayıflama anlamında akustik dalga terapisi, velashape, lenf drenaj, soğuk lipoliz, infared vücut sıkılaştırma işlemleri yapmaktayız.

Lenfatik drenaj masajı Lenfatik drenaj masajı elle veya lenf drenaj makinası ile uygulanıyor. Elle yapılan masaj, derinin önce hafif harekete geçirilmesini sağlıyor. Yapılan hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor. Belirli noktalara parmaklarla bastırıldığında, kullanılmış lenfler atılarak yenileri oluşuyor, bu da o bölgedeki kan dolaşımının, hiç bir güç kullanılmadan hızlanmasını sağlıyor. Lenfdrenaj makinası ise, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımı hızlandırıyor.

Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi var. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına etki yapıyor. İnsan organizmasını içi su dolu bir küvete benzetirsek, geliş filtrasyonunu atar damar sistemi, boşalma ve emilip dağılmayı da toplar damar sistemi teşkil eder. Lenfdrenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakabilecek hale getirilmesini sağlıyor.

Selülit Tedavisinde Dikkat Etmeniz Gerekenler:

  1- Günlük 1 – 1,5 litre su içmeye gayret edin.

  2- Tuz ve tuzlu gıdaları kısıtlayın, günlük 0,5 gr.’dan daha fazla tuz almayın ve diyet tuzu
      tercih edin. 

  3- Yemek aralarında birşey içmemeye özen gösterin. 

  4- Sabah kahvaltıdan önce ve gece yatarken 2 bardak su için.

  5- Alkollü içecekler, kola, nescafe, kahve, oralet ve bozadan mümkün olduğunca uzak durun. 

  6- Şekerli gıdalar ve tatlılardan uzak durun. 

  7- Patates, pirinç, elma, havuç su tutucu gıdalardır, bunlardan tüketmemeye gayret edin. 

  8- Dil peyniri hariç diğer peynirleri suda bekleterek yiyin. 

   Güzelliğiniz ve selülitleriniz için lenf drenaj masajı  Manuel lenf drenaj masajı, lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akışının sağlanması tekniğine dayanıyor. Sinir sistemine etki  ederek ağrıları azaltıyor ve derin rahatlık sağlıyor.

Lenf drenaj masajının en önemli özelliği, vücutta lokal kilo ve selülite yol açan ödem ile toksinlerin  atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır. Diğer masajlardan ayrılan en önemli farkı, hiçbir ürün kullanılmadan yapılması veya kişinin arzusuna  göre selülit giderici yağlar eşliğinde de uygulanıyor olabilmesidir.

Bu masaj yöntemi, diğer masajlara oranla çok daha hafif, monoton ve tekrar eden hareketlerden  oluşuyor. Bu masajı, vücudun uç noktalarından kalbe doğru, lenf akışını takip ederek tek yönlü yapmaktayım. Ayrıca masaj sonrasında diğer masajlardan farklı olarak,  ciltte kızarıklık (benim yaptığım hiç bir masajda kızarıklık oluşmaz) oluşmuyor. Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun  kalite ve kalıcılığını artırmak için özel masaj manipülasyonları ile uygulamaktayım.

Medica Estetik Selülit Tedavisi: Lenfatik Drenaj Masajı 0 (505) 997 22 99

WhatsApp chat